„Laboratoria Przyszłości”: Ponad 1,2 mln złotych trafi do przemyskich szkół

2021-11-26 14:13
druk
Autor: Pixabay

Z programu „Laboratoria Przyszłości” do przemyskich szkół trafi ponad 1,2 mln złotych. Jedenaście podstawówek złożyło wnioski o dofinansowanie w ramach tego rządowego projektu i wszystkie zostały rozpatrzone pozytywnie!

„Laboratoria Przyszłości” to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

„Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań – czytamy na oficjalnej stronie projektu gov.pl

Celem tej inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków „STEAM” (skrót od ang: nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Wsparcie jest przyznawane w zależności od wielkości szkół. Wszystkie szkoły w Polsce otrzymają co najmniej 300 zł na ucznia. Łącznie z inicjatywy skorzysta ponad 3 miliony uczniów uczęszczających do prawie 15 tys. szkół. 

„ W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane jeszcze w 2021 roku w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego” – informuje Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Łączna kwota dofinansowania, jaka trafi do Przemyśla to 1 251 900 zł

Szkoły, które otrzymają dofinansowanie:

1. Szkoła Podstawowa Nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi - 149 700 PLN

2. Szkoła Podstawowa Nr 15 - 160 500 PLN

3. Szkoła Podstawowa Nr 14 – 177 000 PLN

4. Szkoła Podstawowa Nr 11 – 132 300 PLN

5. Szkoła Podstawowa Nr 6 – 126 900 PLN

6. Szkoła Podstawowa Nr 5 – 90 600 PLN

7. Szkoła Podstawowa Nr 1 – 84 000 PLN

8. Szkoła Podstawowa Nr 4 – 180 900 PLN

9. Szkoła Podstawowa Nr 17 – 60 000 PLN

10. Szkoła Podstawowa Nr 7 – 60 000 PLN

11. Szkoła Podstawowa Nr 12 – 30 000 PLN

Za otrzymane niebagatelne wsparcie finansowe przemyskie placówki zakupią drukarki 3D, mikrokontrolery, roboty, sprzęt do nagrań i inne nowoczesne urządzenia, które pozwolą przemyskiej młodzieży uczyć się i rozwijać swoje pasje!

Przedłużenie naboru wniosków do 30 listopada!

Dla szkół, których organem prowadzącym jest samorząd ministerstwo przedłużyło termin składania wniosków, więc jeszcze jest szansa postarać się o to dofinansowanie.

Wniosek można złożyć za pośrednictwem strony gov.pl

Aby otrzymać wsparcie, szkoły zgłaszają się do swoich organów prowadzących, które następnie występują do właściwego wojewody o przyznanie wsparcia. We wnioskach szkoły i samorządy podają jedynie podstawowe dane, a cały proces odbywa się elektronicznie.

„Wnioski rozpatrywane są na bieżąco tak, aby środki finansowe niezwłocznie trafiały do szkół. Wsparcie przekazywane jest w całości z góry, bez konieczności wniesienia wkładu własnego. Jednocześnie co najmniej 60% wsparcia otrzymanego przez dany podmiot planowane jest do wydatkowania do końca 2021 r., a nie więcej niż 40% w 2022 roku” – informuje Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Poradnik Zdrowie: włókniaki i znamiona

Kary za brak OC

Pytanie 1 z 1
Czy kary za brak OC są zbyt wysokie?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE