„Laboratoria Przyszłości”: Ponad 1,2 mln złotych trafi do przemyskich szkół

2021-11-26 14:13
druk
Autor: Pixabay

Z programu „Laboratoria Przyszłości” do przemyskich szkół trafi ponad 1,2 mln złotych. Jedenaście podstawówek złożyło wnioski o dofinansowanie w ramach tego rządowego projektu i wszystkie zostały rozpatrzone pozytywnie!

„Laboratoria Przyszłości” to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

„Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań – czytamy na oficjalnej stronie projektu gov.pl

Celem tej inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków „STEAM” (skrót od ang: nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Wsparcie jest przyznawane w zależności od wielkości szkół. Wszystkie szkoły w Polsce otrzymają co najmniej 300 zł na ucznia. Łącznie z inicjatywy skorzysta ponad 3 miliony uczniów uczęszczających do prawie 15 tys. szkół. 

„ W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane jeszcze w 2021 roku w całości z góry - bez konieczności wniesienia wkładu własnego” – informuje Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Łączna kwota dofinansowania, jaka trafi do Przemyśla to 1 251 900 zł

Szkoły, które otrzymają dofinansowanie:

1. Szkoła Podstawowa Nr 16 z Oddziałami Integracyjnymi - 149 700 PLN

2. Szkoła Podstawowa Nr 15 - 160 500 PLN

3. Szkoła Podstawowa Nr 14 – 177 000 PLN

4. Szkoła Podstawowa Nr 11 – 132 300 PLN

5. Szkoła Podstawowa Nr 6 – 126 900 PLN

6. Szkoła Podstawowa Nr 5 – 90 600 PLN

7. Szkoła Podstawowa Nr 1 – 84 000 PLN

8. Szkoła Podstawowa Nr 4 – 180 900 PLN

9. Szkoła Podstawowa Nr 17 – 60 000 PLN

10. Szkoła Podstawowa Nr 7 – 60 000 PLN

11. Szkoła Podstawowa Nr 12 – 30 000 PLN

Za otrzymane niebagatelne wsparcie finansowe przemyskie placówki zakupią drukarki 3D, mikrokontrolery, roboty, sprzęt do nagrań i inne nowoczesne urządzenia, które pozwolą przemyskiej młodzieży uczyć się i rozwijać swoje pasje!

Przedłużenie naboru wniosków do 30 listopada!

Dla szkół, których organem prowadzącym jest samorząd ministerstwo przedłużyło termin składania wniosków, więc jeszcze jest szansa postarać się o to dofinansowanie.

Wniosek można złożyć za pośrednictwem strony gov.pl

Aby otrzymać wsparcie, szkoły zgłaszają się do swoich organów prowadzących, które następnie występują do właściwego wojewody o przyznanie wsparcia. We wnioskach szkoły i samorządy podają jedynie podstawowe dane, a cały proces odbywa się elektronicznie.

„Wnioski rozpatrywane są na bieżąco tak, aby środki finansowe niezwłocznie trafiały do szkół. Wsparcie przekazywane jest w całości z góry, bez konieczności wniesienia wkładu własnego. Jednocześnie co najmniej 60% wsparcia otrzymanego przez dany podmiot planowane jest do wydatkowania do końca 2021 r., a nie więcej niż 40% w 2022 roku” – informuje Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Poradnik Zdrowie: włókniaki i znamiona
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE