Kuracjusze wrócą z sanatorium z mandatem. Podczas spaceru przekroczyli granicę

2022-01-13 13:49
Kuracjusze wrócą z sanatorium z mandatem. Podczas spaceru przekroczyli granicę
Autor: Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu

Strażnicy Graniczni z Horyńca-Zdroju na Podkarpaciu ukarali mandatami czwórkę turystów, którzy weszli w rejon pasa drogi granicznej. Dwoje z nich nielegalnie przekroczyło granicę państwa żeby zrobić sobie pamiątkowe wspólne zdjęcie. Turystami okazali się być kuracjusze z pobliskiego sanatorium.

Jak poinformowała PAP rzeczniczka Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu mjr Elżbieta Pikor, do zdarzenia doszło w ostatnią środę. - Nasi funkcjonariusze podczas sprawdzania pasa granicznego odnaleźli ślady czterech osób. Ustalili, że wcześniej w tym rejonie przebywała grupa turystów. Były to dwa małżeństwa kuracjuszy z pobliskiego sanatorium w Horyńcu-Zdroju, które wybrały się na spacer, aby zobaczyć zabytkową cerkiew znajdującą się nieopodal granicy – dodała.

CZYTAJ TAKŻE: Przemyśl: Osiem zarzutów za płatność cudzą kartą. Kobieta wpadła podczas próby kradzieży

Przekroczyli granicę, aby zrobić sobie zdjęcie

Podczas wyjaśnień turyści przyznali się do wejścia na pas drogi granicznej, a dwoje z nich do nielegalnego przekroczenia granicy państwa w rejonie słupa granicznego, gdzie zrobili sobie wspólne zdjęcie. Wszyscy zostali ukarani mandatami.

Jak podkreśliła mjr Pikor, było to pierwszy w tym roku tego typu zdarzenie odnotowane przez BOSG. Rzeczniczka przypomniała, że na terenie województwa podkarpackiego obowiązuje zakaz wejścia na pas drogi granicznej.

- Pas drogi granicznej to 15-metrowa strefa biegnąca od linii granicy do wewnątrz kraju. Na- Podkarpaciu, poza nielicznymi odcinkami w Bieszczadach, gdzie wzdłuż granicy przebiegają szlaki turystyczne, obowiązuje bezwzględny zakaz wejścia na ten odcinek. Grozi za to grzywna do 500 zł mandatu – powiedziała.

Podwyżki gazu o 700%
Sonda
Byłeś kiedyś w sanatorium?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE