Kolejne dary dla szpitala w Mościskach. Przemyśl wspiera miasto partnerskie w Ukrainie

2022-09-20 15:50
Kolejne dary dla szpitala w Mościskach. Prezydent i sekretarz Przemyśla wręczyli sprzęt
Autor: Witold Wołczyk/Urząd Miasta Przemyśl

W ubiegłym tygodniu odbyło się spotkanie w sprawie przekazania kolejnej partii urządzeń medycznych na potrzeby szpitala miejskiego w Mościskach w Ukrainie. Prezydent i sekretarz miasta Przemyśla uczestniczyli w przekazaniu wartego ponad 100 tysięcy złotych sprzętu. Co tym razem trafiło do szpitala?

To nie pierwszy raz, kiedy do mościckiego szpitala trafia sprzęt z Przemyśla. Przekazane urządzenia maja znacznie poprawić wyposażenie placówki w Mościcach, czyli w mieście partnerskim Przemyśla. Na Ukrainę tym razem trafiły: uniwersalny stół operacyjny, przystawka ginekologiczna (stół ortopedyczny) oraz aparat do znieczulenia ogólne.

- Sprzęt jest wyceniony na ponad 100 tys. zł, a pieniądze na jego zakup pochodzą ze zbiórki prowadzonej przez nasz Urząd Miejski "Pomoc dla Ukrainy", a także zbiórki prowadzonej przez prezydenta Wojciecha Bakuna – informuje przemyski magistrat.

ZAPADNIĘTY CMENTARZ W TRZEBINI

Prezydent i sekretarz Przemyśla wręczyli sprzęt

W spotkaniu oprócz prezydenta Przemyśla Wojciecha Bakuna i sekretarza miasta Dariusza Łapy brali też udział Pavlo Osypov, naczelnik Wydziału Ekonomii i Polityki Inwestycyjnej Rady Miasta Mościska, a także Mirosława Pelc, mer Mościsk.

Do szpitala w Mościskach trafiły już wcześniej m.in. kardiomonitory przekazane przez Alior Bank.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE