Jutro mecz futbolu amerykańskiego w Przemyślu!

2021-09-10 15:06
futbol
Autor: Żurawica Cranes

Nasi futboliści z Żurawica Cranes zmierzą się z drużyną Silesia Rebels z Katowic. Jest to drugi mecz naszych w tym sezonie i pierwszy „domowy”.

Pierwszy wyjazdowy mecz sezonu z drużyną Święci Częstochowa w Częstochowie wygrali 48:0.

Jutro rozegrają pierwszy „domowy” mecz na stadionie KS Czuwaj w Przemyślu z Silesia Rebels Katowice B.

Jako Żurawica Cranes istnieją od 2020 roku. W tym roku przystąpili do Ligi Futbolu Amerykańskiego przy Ministerstwie Sportu. Grają w grupie D.

Trzon drużyny stanowią zawodnicy, którzy mają solidne doświadczenie, a większość grała w drużynie Przemyśl Bears. Obecnie w drużynie gra około 30 zawodników, występują w lidzie 9 – osobowej. Trenują na boiskach bocznych Polonii Przemyśl i Orliku Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Przemyślu.

Przed nimi tej jesieni jeszcze 3 mecze, co dwa tygodnie. Sezon fazy grupowej skończy się w weekend 9-10 października, a tydzień później zaplanowany jest pierwszy mecz fazy grupowej. Finały odbędą się dwa tygodnie później.

Póki co przed nimi mecz z Silesia Rebels Katowice B.

Mecz rozpocznie się 11 września na stadionie KS Czuwaj w Przemyślu o godzinie 16:00. Będzie mu towarzyszyć też sporo atrakcji, dlatego warto wybrać się całymi rodzinami, bo nie braknie dobrego jedzenia, foodtrucków, dobrej kawy i przyjemności dla dzieciaków.

Przyjdźcie im pokibicować, pokażcie, że Przemyśl kocha futbol amerykański!

futbol
Autor: Żurawica Cranes/Facebook
Przemyskie dzieciaki w projekcie BRAVE KIDS 2021 we Wrocławiu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE