Jarosław: Czujnik uratował życie rodzinie! 10-latka straciła przytomność

2022-01-11 13:24
Jarosław: Czujnik uratował życie rodzinie! 10-latka straciła przytomność
Autor: KPP Jarosław

Czujka tlenku węgla uchroniła życie czteroosobowej rodziny z Roźwienicy. Dzięki temu urządzeniu, mężczyzna wezwał odpowiednie służby, a domownicy na czas opuścili swój dom. Kobieta i dwójka dzieci trafili na obserwację do szpitala. Na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci zachęcają do instalacji czujników w swoich domach.

Dzisiaj około godz. 6.30 dyżurny jarosławskiej komendy otrzymał zgłoszenie o podtruciu tlenkiem węgla w jednym z domów na terenie Roźwienicy. Na miejscu policjanci ustalili, że 42-letni mężczyzna, po powrocie z nocnej zmiany do domu, około godz. 4 30 rozpalił w piecu centralnego ogrzewania i położył się spać. Około godz. 6.20 zadziała czujka czadu, wskazując obecność tlenku węgla. Zaalarmowany mężczyzna natychmiast pootwierał okna i zadzwonił na numer 112.

CZYTAJ TAKŻE: Przemyśl: Rusza elektroniczna rezerwacja wizyt w wydziale komunikacji

10-latka straciła przytomność

W domu przebywała dwójka dzieci w wieku 10 i 12 lat oraz kobieta. Okazało się, że 10-latka straciła przytomność, jednak po napowietrzeniu pomieszczenia odzyskała świadomość. Kobieta wraz z dziećmi została przewieziona na obserwację do szpitala. Ich życiu i zdrowiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Strażacy, którzy przyjechali na miejsce, wykryli w domu jednorodzinnym, przy pomocy urządzeń pomiarowych, podwyższone stężenie tlenku węgla, wynikające najprawdopodobniej z zatkania wentylacji pieca oraz zatkania otworu kominowego.

- Przypominamy, że w związku z trwającym sezonem grzewczym obowiązkowe są okresowe przeglądy urządzeń grzewczych, instalacji gazowej i elektrycznej oraz kontrole przewodów wentylacyjnych i czyszczenie przewodów kominowych – czytamy na stronie policji.

Zima wróciła w Bieszczady
Sonda
Czy macie zamontowany w domu czujnik tlenku węgla?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE