Terytorialsi - rekrutacja

i

Autor: 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej

Jak zostać terytorialsem? Właśnie ruszył nabór - sprawdźcie, jakie są wymogi

2020-05-26 16:09

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej ogłosiła nabór osób w swoje szeregi. Zgłaszać można się do najbliższej Wojskowej Komendy Uzupełnień

Terytorialsi - rekrutacja

Kandydaci przed rozpoczęciem szkolenia w pododdziałach 3. Podkarpackiej Brygady muszą udać się do najbliższej Wojskowej Komendy Uzupełnień w celu złożenia wniosku o powołanie do służby (można to również zrobić za pośrednictwem platformy ePUAP). Dla naszego regionu WKU działa w Jarosławiu przy ulicy Głębokiej 4.

Następnie kandydaci są kierowani na badania psychologiczne oraz do wojskowej komisji lekarskiej. Dzięki szybkiemu działaniu ochotnicy zwiększą swoją możliwość odbycia 16-dniowego szkolenia podstawowego, które na Podkarpaciu rozpocznie się 20 czerwca, a zakończy uroczystą przysięgą 5 lipca.

Terytorialsi - rekrutacja

i

Autor: 3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej

Jak zostać terytorialsem?

O powołanie może ubiegać się każda osoba, która:

  • ukończyła 18 lat
  • posiada obywatelstwo polskie
  • nie była karana za przestępstwa umyślne
  • posiada dobrą sprawność psychofizyczną
  • nie pełni innego rodzaju służby wojskowej oraz nie posiada przydziału kryzysowego

- Decyzja o założeniu munduru w tym trudnym czasie to wyraz ogromnej odpowiedzialności za społeczeństwo i ojczyznę. (...) 16-dniowe szkolenie jest bardzo intensywne, ale i bardzo urozmaicone. Minimum teorii, maksimum praktyki, m.in. taktyki wojskowej i strzelań bojowych tak, żeby po dwóch tygodniach ochotnicy, którzy nigdy dotąd nie byli w wojsku, nabyli umiejętności bezpiecznego posługiwania się bronią i poznali podstawowe zasady zachowania na polu walki – mówi dowódca brygady płk Dariusz Słota.

3. Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej

Brygada nosi imię płk. Łukasza Cieplińskiego ps. „Pług”. Powstała w pierwszym etapie formowania Wojsk Obrony Terytorialnej. W skład brygady wchodzi pięć batalionów lekkiej piechoty rozmieszczonych w Rzeszowie, Nisku, Dębicy, Jarosławiu oraz Sanoku. Dowódcą brygady jest płk Dariusz Słota.

Podkarpaccy terytorialsi szkolą się z medycyny taktycznej. Mówi kpt. Witold Sura
Terytorialsi z 53. Batalionu Piechoty Lekkiej oddali krew w Siedlcach
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE