IV Turniej Twierdza Przemyśl już w ten weekend! [AUDIO]

2021-06-09 11:15 Anna Cichy
twier
Autor: UKS Orlik Przemyśl

Świat ma EURO 2020, a w Przemyślu też w piątek rozpoczyna się Turniej Twierdza Przemyśl, wielkie święto piłki nożnej w wykonaniu nieco młodszych piłkarzy. W zawodach weźmie udział 21 drużyn ze szkółek piłkarskich z różnych stron Polski. Poziom sportowy będzie bardzo wysoki.

Przemyśl stanie się w ten weekend niekwestionowaną stolicą piłki nożnej. To za sprawą czwartej edycji Turnieju TWIERDZA PRZEMYŚL. W szranki na murawie Orlika przy ulicy Dworskiego staną najlepsze szkółki piłkarskie nie tylko z Podkarpacia, ale z całej Polski!

Organizatorem turnieju jak co roku jest UKS Orlik Przemyśl, prestiżowa szkółka piłkarska, posiadająca srebrny certyfikat PZPN – w której obecnie pod okiem dwudziestu dwóch profesjonalnych trenerów szkoli się ponad 160 młodych piłkarzy.

Młodzi piłkarze z UKS Orlik Przemyśl będą mieć niełatwe zadanie do wykonania, bo do Przemyśla w ten weekend przyjedzie prawie 20 doskonałych drużyn z różnych regionów Polski, a każda z tych drużyn będzie chciała zdobyć zaszczytny Puchar Twierdzy Przemyśl!

- Bój o Twierdzę Przemyśl zapowiedziało 21 zespołów, poziom sportowy będzie bardzo wysoki, bo mamy pełną obsadę najlepszych akademii z Podkarpacia, do tego dochodzi jeszcze dwie drużyny Legii ze stolicy, drużyny z Krakowa, które będą rywalizowały o to, żeby „nam wyrwać tę Twierdzę” z rąk! - mówi Henryk Łaskarzewski, trener i jeden z organizatorów imprezy. - Twierdzy Przemyśl będzie broniło trzy drużyny z Przemyśla: dwie z UKS Orlika Przemyśl oraz Szkoła Mistrzostwa Sportowego z Przemyśla, która też wystawia bardzo mocna ekipę.

Turniej uroczyście rozpocznie się 11 czerwca o godzinie 17:00 na stadionie Juvenii, przy ulicy Dworskiego w Przemyślu, a rozgrywki sportowe startują dzień później, w sobotę 12 czerwca o godzinie 10:00.

uks orlik
Autor: UKS Orlik Przemyśl

Rozpoczęcie turnieju jak co roku będzie huczne i uroczyste i jak na prawdziwe mistrzostwa przystało: tego dnia młodzi sportowcy jeszcze nie pojawią się na sportowej murawie. W planie za to jest piknik z dmuchańcami dla najmłodszych z okazji Dnia Dziecka, który rozpocznie się już o godzinie 14:00.

Rozgrywki wystartują w sobotę 12 czerwca o godzinie 10:00, a finały w niedzielę o godzinie 9:00. Zakończenie turnieju przewidziane jest na godzinę 15:00 w niedzielę, 13 czerwca.

POSŁUCHAJ O SZCZEGÓŁACH!

Rozmowa z Henrykiem Łaskarzewskim o IV Turnieju Twierdza Przemyśl:

Turniej Twierdza Przemyśl
Spartan - wylęgarnia żużlowych talentów w Przemyślu