Dziś w Przemyślu nikt nie liczył czasu, pieniędzy na pączki oraz… kalorii!

2020-02-20 16:33

Produkcja rozpoczęła się już nocą, mimo tego w południe już w niektórych cukierniach półki świeciły pustkami. Ale spokojnie: to były tylko chwilowe braki!

Kolejki niczym z minionej epoki można było dziś zauważyć przed najpopularniejszymi cukierniami w Przemyślu. Nikogo jednak nie przerażało zimo, w tym dniu każdy powinien zjeść choć jednego pączka!
Z różą, czekoladą, serem, nutellą, malinami, adwokatem, budyniem… różnorodność smaków nadzienia z roku na rok jest coraz większa, czego nie można powiedzieć o obawach mieszkańców Przemyśla co do ilości kalorii zawartych w tych tłustoczwartkowych przysmakach.


Tak dla przypomnienia: klasyczny pączek o wadze 80 gramów ma 341 kilokalorii, około 6 gramów białka, ponad 50 gramów węglowodanów i około 13 gramów tłuszczu… Ale kto by to w tłusty czwartek liczył! Jak to mędrcy mawiają: dziś kalorie (zwłaszcza u kobiet) nie idą w brzuch, tylko tam gdzie panie sobie tego życzą. Smacznego!

Pączkowe szaleństwo w Przemyślu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE