Alkomat

i

Autor: Materiały prasowe policji

Akcja„Trzeźwość” na Podkarpaciu. 17 tys. skontrolowanych kierowców

2022-05-24 11:40

Podkarpaccy policjanci podsumowali dwudniową akcję "Trzeźwość", prowadzoną terenie naszego województwa. W sobotę i poniedziałek mundurowi skontrolowali stan trzeźwości ponad 17 tysięcy kierujących! Jak się okazało 41 z nich piło wcześniej alkohol. 19 kierowców odpowie za przestępstwo, pozostali za wykroczenia drogowe.

W sobotę (21 maja) oraz w poniedziałek (23 maja) policjanci ruchu drogowego prowadzili działania "Trzeźwość". Ich celem było sprawdzenie trzeźwości kierowców, którzy poruszają się po drogach województwa podkarpackiego. - Nietrzeźwi kierowcy to wciąż jedna z głównych przyczyn niebezpiecznych zdarzeń drogowych – informuje policja. Policjanci podczas dwudniowej akcji skontrolowali ponad 17 tysięcy kierowców.

Gang sutenerów rozbity przez policję. Podejrzani wylądowali na glebie

Akcja „Trzeźwość” na Podkarpaciu. 17 tys. skontrolowanych kierowców

Wśród 17 tysięcy kierowców, badanie stanu trzeźwości wykazało, że 41 z nich piło wcześniej alkohol. 19 kierowców odpowie za przestępstwo, bowiem kierowali pojazdami mając ponad 0,5 promila alkoholu. Pozostali odpowiedzą za wykroczenie w ruchu drogowym. 26 kierowcom zatrzymano prawo jazdy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE