Guma do żucia

i

Autor: GettyImages Czy guma do żucia jest zdrowa?

Słodycze

Znane gumy wycofane z rynku. Teraz panuje nowy trend

2023-10-03 14:59

Jeżeli w supermarkecie przy kasie, szukacie gumy do żucia w klasycznych "listkach", będziecie niepocieszeni. Ten rodzaj gum, rzadko już można gdzieś spotkać. Skąd taka zmiana?

Przykładem znikających "listków" są produkty Spearmint firmy Wrigley, które obecnie sprzedawane są po 60 centów za pasek. Opakowanie 120 pasków oferowane jest na platformie sprzedażowej Kaufland za niecałe 70 euro. Dla porównania: jeszcze rok temu pasek kosztował w zwykłych sklepach około siedmiu centów. Skąd taka różnica? Mars, spółka-matka Wrigley, dystansuje się od wysokich cen w supermarketach: zależą od swobody wyboru detalistów - relacjonuje portalspozywczy.pl.

Gumy do żucia w paskach. Dlaczego znikają z rynku?

Jak czytamy w serwisie, Mars donosi, że koszty produkcji wzrosły w wyniku agresywnej wojny Rosji przeciwko Ukrainie. W efekcie zmieniono m.in. receptury.

Mimo wszystko, powód jest zupełnie inny. Firma Mars-Wrigley zaprzestała produkcji gumy do żucia w paskach pod koniec ubiegłego roku. Te, które są nadal w sprzedaży, to pozostałe zapasy - donosi portal spożywczy;

Tym samym mamy do czynienia z klasycznym konsumenckim zachowaniem: wysokie ceny są oznaką, że malejącą podaż równoważy wysoki popyt. Z kolei to sprawia, że ​​guma do żucia w paskach jest cennym towarem. Klienci poszukują tego produktu, ponieważ kojarzy im się to z czasami dzieciństwa.

Oprócz firmy Wrigley w Niemczech nie było ostatnio innego producenta gumy do żucia w paskach. Obecnie na rynku dominują drażetki - czytamy w serwisie.

Pomysłowe opakowania na halloweenowe słodycze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE