piłka nożna

i

Autor: fot. pixabay

Piłka nożna

Znamy sędziego meczu Polska - Albania. Po raz pierwszy poprowadzi mecz biało-czerwonych

2023-03-24 13:18

Slavko Vincic będzie głównym sędzią poniedziałkowego meczu Polski z Albanią w eliminacjach piłkarskich mistrzostw Europy. 43-letni Słoweniec po raz pierwszy poprowadzi spotkanie biało-czerwonych.

Vincic, jeden z najbardziej uznanych europejskich arbitrów ostatnich lat, ma za sobą pracę m.in. w mistrzostwach Starego Kontynentu w 2021 i ubiegłorocznym mundialu, a w poprzednim sezonie prowadził finał Ligi Europy.

Nie miał nigdy okazji sędziować rreprezenatcji Polski, choć prowadził potyczkę drużyny do lat 21 ze Szwecją (2:2) w turnieju finałowym młodzieżowych ME, w której wystąpiło kilku obecnych kadrowiczów, m.in. Karol Linetty, Jan Bednarek, Paweł Dawidowicz czy Krzysztof Piątek.

Z kolei w 2019 roku Vincic był rozjemcą w meczu Legii Warszawa w kwalifikacjach Ligi Europy w Glasgow z Rangers FC, który zakończył się porażką polskiej drużyny 0:1 i odpadnięciem z rozgrywek.

Trzykrotnie Słoweniec sędziował za to zespołowi narodowemu Albanii, ale nie ma on miłych wspomnień z tych meczów. Zremisował towarzysko z Macedonią Północną 0:0 oraz doznał porażek po 0:2 z Włochami w eliminacjach MŚ 2018 i Francją w kwalifikacjach Euro 2020.

Mecz Polska - Albania odbędzie się w poniedziałek o godz. 20.45 w Warszawie. W piątek wieczorem biało-czerwoni rozpoczną zmagania w eliminacjach Euro 2024 pojedynkiem z Czechami w Pradze. Będzie to debiut w roli ich selekcjonera Portugalczyka Fernando Santosa.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE