Zmiana rozkładu komunikacji miejskiej! Tramwaje i autobusy będą rzadziej kursować

2020-03-13 17:38
Tramwaj Poznań
Autor: Maciej Melcer

Od poniedziałku, przez cały dzień, z mniejszą częstotliwością kursować będą tramwaje - co 12 minut oraz autobusy głównych linii miejskich- średnio co 15 minut (151, 163, 164, 168, 169, 171, 174, 182, 191 i 193).

W związku z podejmowanymi działaniami profilaktycznymi, mającymi uchronić jak najwięcej osób przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa odwołane zostały zajęcia w placówkach oświatowych i kulturalnych. Z kolei rosnąca absencja wśród kierowców i motorniczych może istotnie wpłynąć na ograniczone możliwości przewozowe.

Aktualny rozkład jazdy będzie dostępny jedynie online.

- Z uwagi na nagły tryb wprowadzanych zmian oraz dynamicznie zmieniającą się sytuację, tradycyjne rozkłady jazdy na przystankach nie będą aktualne, za co przepraszamy. Prosimy pasażerów o korzystanie z przede wszystkim z informacji elektronicznych, takich jak Wirtualny Monitor w systemie PEKA i tablic informacji pasażerskiej.

- mówi wiceprezydent Mariusz Wiśniewski.

MPK przypomina żeby pasażerowie nie dotykali przycisków otwierających drzwi. Te otwierane są przez kierowców automatycznie na każdym przystanku. W autobusach, gdzie kabina kierowcy nie jest całkowicie zamknięta, wyznaczono strefy wyłączone dla pasażerów.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE