Straż Pożarna

i

Autor: Pixabay.com

Zmarła 16-latka, ofiara pożaru we wsi Duszna Górka

2023-03-10 16:48

16-letnia mieszkanka wsi Duszna Górka zmarła dzisiaj w szpitalu w wyniku obrażeń doznanych podczas wczorajszego pożaru - przekazał w piątek PAP rzecznik prasowy ostrowskiego szpitala lekarz Adam Stangret.

Do pożaru w domu wielorodzinnym w wielkopolskiej wsi Duszna Górka k. Krotoszyna doszło w czwartek przed godziną 14.

Kobieta zawiadomiła straż pożarną o wybuchu pożaru podczas próby rozpalania pieca. Na miejscu okazało się, że w mieszkaniu jest matka uwięziona z dwojgiem dzieci w wieku 10 i 16 lat. Ogień odciął im drogę ucieczki. Wcześniej sąsiadom udało się uratować jedynie chłopca poprzez wybicie szyby w oknie. Strażacy wynieśli kobietę i jej córkę.

"Osoba, która zgłaszała pożar poinformowała, że jest uwięziona w mieszkaniu, z uwagi na to, że w pomieszczeniu, w którym przebywa zamontowane są kraty, a za drzwiami ogień odciął jej drogę ewakuacji. Strażacy użyli specjalnego sprzętu hydraulicznego i przecięli kraty w oknach. Kobietę i jej córkę udało się uwolnić" – powiedział PAP rzecznik krotoszyńskiej straży pożarnej st. kpt. Tomasz Patryas.

Rzecznik prasowy ostrowskiego szpitala Adam Stangret, gdzie trafiły ofiary pożaru, poinformował w piątek PAP, że dziewczyna zmarła. Prokuratura wszczęła w sprawie śledztwo.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE