Złodziej paliwa we Wronkach. Dantejskie sceny na drodze. Komendant ogłosił alarm

i

Autor: KPP Szamotuły Złodziej paliwa we Wronkach. Dantejskie sceny na drodze. Komendant ogłosił alarm

Sprawa kryminalna

Złodziej paliwa we Wronkach. Dantejskie sceny na drodze. Komendant ogłosił alarm

2023-03-18 12:20

Sceny, jak z filmu kryminalnego na terenie powiatu szamotulskiego. 30-letni mężczyzna ukradł paliwo i zaczął uciekać. Następnie porzucił auto i zniknął z policyjnych radarów. Ostatecznie do akcji wkroczył czworonożny funkcjonariusz, który dotarł do domu złodzieja.

Do zdarzenia doszło w nocy z niedzieli (12 marca) na poniedziałek (13 marca). Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach otrzymał zgłoszenie o tym, że nieznany kierujący samochodem marki Renault Trafic ukradł paliwo na stacji paliw we Wronkach. Z ustaleń wynikało, iż mógł kierować się w stronę Obrzycka.

- Od strony Szamotuł, w kierunku Obrzycka dyżurny wysłał policjantów szamotulskiej patrolówki. W Gaju Małym policjanci zauważyli samochód, który faktycznie pasował do tego, którego kierujący dokonał kradzieży. Gdy policjanci dali mu sygnał do zatrzymania pojazdu, mężczyzna przyspieszył i zaczął uciekać. Uciekał przez Szamotuły, Szczuczyn i Grabówiec. W miejscowości Piotrkówko wjechał w pole, gdzie porzucił samochód i uciekł pieszo - relacjonuje asp. Sandra Chuda, oficer prasowa KPP Szamotuły.

Tym samym policjanci stracili mężczyznę z pola widzenia. Wtedy to komendant ogłosił alarm. - Funkcjonariusze przeczesali okoliczny teren. W poszukiwaniach brał też udział przewodnik z psem służbowym z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu. Pies podjął trop i poprowadził praktycznie pod dom podejrzanego o kradzież i ucieczkę - mówi asp. Chuda.

Chwilę później mundurowi zatrzymali 30-letniego mieszkańca gminy Szamotuły. - Jak się okazało, nie posiadał nawet uprawnień do kierowania pojazdem. Na sumieniu miał dwie kradzieże paliwa - jedną w Szamotułach, a drugą we Wronkach. Usłyszał więc zarzuty za kradzieże paliwa, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz za kierowanie pojazdem bez wymaganych uprawnień - wylicza policjantka.

30-latkowi grozi do 5 lat więzienia. Ponadto za jazdę bez wymaganych uprawnień może otrzymac grzywnę oraz zakaz kierowania pojazdami.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE