Wprowadzają płatność kartą w komunikacji miejskiej? Czy podepniemy też PEKĘ?

2022-04-05 15:59
Rozpoczęły się prace instalacyjne związane z uruchomieniem płatności kartą w pojazdach komunikacji miejskiej
Autor: ZTM Poznań Rozpoczęły się prace instalacyjne związane z uruchomieniem płatności kartą w pojazdach komunikacji miejskiej

Poznań robi krok do przodu i wprowadza czytniki do płatności kartą za przejazdy w pojazdach komunikacji miejskiej. Jednak system budzi sporo wątpliwości. Jakie dokładnie?

Płatność kartą za przejazdy w pojazdach komunikacji miejskiej! Długo wyczekiwane rozwiązanie zawita do Poznania...ale dopiero latem i kupimy tam tylko niektóre rodzaje biletów.

Pasażerowie będą mieli do dyspozycji zakup jednorazowych biletów czasowych na: 15, 45 i 90 minut oraz krótkookresowy bilet 24-godzinny na strefę A lub strefy A+B+C+D

mówi Bartosz Trzebiatowski z Zarządu Transportu Miejskiego. Póki co w pojazdach komunikacji miejskiej montowane są tzw. mocowania, do których przyczepione zostaną specjalne terminale. ZTM zapewnia, że po uruchomieniu nowego systemu nie powinny pojawiać się problemy np. z kontrolą biletów.

Jeśli transakcja będzie wykonana kartą zbliżeniową, to właśnie ta karta powinna zostać przyłożona do czytnika kontrolera. W przypadku płatności za bilet smartfonem z podpiętą kartą, wówczas do czytnika będzie trzeba zbliżyć telefon pamiętając, żeby mieć włączony NFC. Ważność biletu będzie można sprawdzić w terminalu zainstalowanym w autobusie lub tramwaju, podczas aktualnej podróży.

Jak udało nam się dowiedzieć, na razie nie wiadomo, czy do karty płatniczej lub jej elektronicznej wersji będzie można przypiąć bilety okresowe lub PEKĘ. Na takie rozwiązanie czekają poznaniacy, którzy większość dokumentów mają w telefonie i nie chcą nosić przy sobie dodatkowych kart.

Królikowski znika i przeprasza za walkę sobowtórów. Fala hejtu
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE