Zatrzymanie kajdanki

i

Autor: Canva Pro

WŁAMANIE

Włamywali się do budynku stacji paliw. Następne miesiące spędzą w areszcie. Co dalej?

2023-11-11 14:26

Policjanci z Śremu, działając na terenie Poznania i powiatu poznańskiego, schwytali trzech podejrzanych o wtargnięcie do budynku stacji paliw w Żabnie. W trakcie akcji udało im się odzyskać część skradzionych pieniędzy i wyrobów tytoniowych. Sąd, na wniosek policji i prokuratury, zdecydował o umieszczeniu amatorów cudzego mienia w trzymiesięcznym areszcie. Śledztwo jest w toku, a funkcjonariusze sprawdzają, czy sprawcy nie dokonali również włamań do innych stacji paliw w Wielkopolsce.

Historia zaczęła się w sierpniu tego roku, gdy Komenda Powiatowa Policji w Śremie otrzymała dwie informacje o włamaniach do budynku stacji paliw w Żabnie. W nocy 4 i 20 sierpnia sprawcy wtargnęli na teren stacji, kradnąc głównie pieniądze, alkohol i wyroby tytoniowe.

Kryminalni pracowali nad sprawą i podczas prowadzenia śledztwa natrafili na trop trzyosobowej grupy przestępczej, która przyjeżdżała do Żabna na "gościnne występy".

W minioną środę, 8 listopada, policjanci z Wydziału Kryminalnego śremskiej Policji w Poznaniu i na terenie powiatu poznańskiego zatrzymali podejrzanych o włamania. Jedna osoba miała 39 lat, a dwie pozostałe 33 lata. Funkcjonariusze zebrali dowody wskazujące na to, że podejrzani planowali włamania, a następnie dzielili się skradzionym mieniem, częściowo je sprzedając. W Poznaniu, w miejscu zamieszkania jednego z podejrzanych, znaleziono ponad 14 tysięcy złotych oraz podgrzewacze z wkładami tytoniowymi.

Dywity. Włamanie do myjni samochodowej. Łupem sprawców padły kasetki z monetami

Zatrzymanym postawiono zarzuty, przesłuchano ich, a 9 listopada, sąd na wniosek policji i prokuratury zdecydował o umieszczeniu ich w trzymiesięcznym areszcie.

Śledztwo nadal trwa, a kryminalni sprawdzają, czy sprawcy nie dokonali również włamań do innych stacji paliw w Wielkopolsce.

Świętokrzyskie. Policja zatrzymała podejrzanych o włamanie do bankomatu w Zagnańsku
Sonda
Czy kiedykolwiek byłeś/aś świadkiem włamania?