Wielkopolska: List polecony trafi do skrzynki! Poczta Polska zmienia zasady! [SZCZEGÓŁY]

2020-04-22 16:30
Poczta Polska
Autor: Materiały prasowe Poczta Polska

W związku z rozprzestrzeniającym się koronawirusem Poczta Polska postanowiła wprowadzić nowe zasady dostarczania przesyłek poleconych. Większość z nich trafi do skrzynek pocztowych odbiorców. Przeczytajcie więcej na stronie internetowej ESKI Poznań.

W związku ze zmianą zapisów w Prawie pocztowym, Poczta Polska wprowadza nowe wytyczne dotyczące doręczania przesyłek listowych poleconych oraz paczek pocztowych i przesyłek kurierskich. Od środy (22 kwietnia) listy polecone mogą być doręczane do skrzynki pocztowej adresat. Jeżeli chodzi natomiast o przesyłki kurierskie, to zawieszono obowiązek uzyskania pokwitowania odbioru.

Jednak nie wszystkie listy polecone będą trafiały do skrzynek odbiorców. Wprowadzone zmiany nie dotyczą przesyłek wysłanych przez sądy, prokuraturę i inne organy ścigania oraz komornika sądowego.

Nowe rozwiązania mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pracowników oraz klientów i stanowią odpowiedź Spółki na oczekiwania społeczne. Dzięki wprowadzonym zmianom adresaci otrzymają większość przesyłek w sposób bezdotykowy

mówi Andrzej Bodziony, wiceprezes Zarządu Poczty Polskiej.

Epidemia koronawirusa wymusiła zmiany w świadczeniu niektórych usług. W następstwie tych zmian, w stanach nadzwyczajnych lub w przypadku wystąpienia stanu epidemii lub stanu zagrożenia epidemicznego listy polecone bez potwierdzenia odbioru i bez Elektronicznego Potwierdzenia Odbioru (EPO) mogą być doręczane do skrzynki pocztowej adresata bez konieczności składania przez niego specjalnego wniosku. Paczki i przesyłki kurierskie będą doręczane bez pokwitowania.

Posłuchaj, gdzie znajdziesz jod, i jakie są konsekwencje jego niedoboru. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Wpadka prezydenta Dudy. Poloniści łapią się za głowę
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE