Poznań: Ścieżka w koronach drzew - gdzie jest? Jak wygląda? Jak tam dojechać?

2020-04-21 19:17

Poznań ma nową, nietypową atrakcję turystyczną. Jest nią ścieżka w koronach drzew. Na wysokości kilku metrów poznaniacy i turyści odwiedzający stolicę Wielkopolski mogą podziwiać okolice z niecodziennej perspektywy. Gdzie jest? Jak wygląda? Jak tam dojechać? Gdzie zaparkować? Ile kosztuje wstęp? Na wszystkie te pytanie odpowiadamy na stronie internetowej ESKI Poznań.

Spis treści

  1. Poznań: Ścieżka w koronach drzew – gdzie jest?
  2. Poznań: Ścieżka w koronach drzew – jak dojechać?
  3. Poznań: Ścieżka w koronach drzew – gdzie zaparkować?
  4. Poznań: Ścieżka w koronach drzew – ile kosztuje wstęp?

Do tej pory, by skorzystać z takiej atrakcji trzeba było wyjechać poza Poznań, a w większości przypadków nawet poza Polskę. Ścieżki w koronach drzew są popularne przede wszystkim na terenach górskich. W Poznaniu powstała ona z inicjatywy miasta. Inwestycja przeszła wszystkie odbiory i została udostępniona zwiedzającym. Jednak ze względu na ograniczenia wprowadzone przez rząd ścieżka w koronach drzew działa w ograniczonym zakresie. Ruch na kładce odbywa się tylko w jednym kierunku. Nie można również korzystać z wiaty i małej architektury leśnej.

Poznań: Ścieżka w koronach drzew – gdzie jest?

Ścieżka w koronach drzew znajduje się na terenie leśnictwa Antoninek. Zlokalizowana jest ona w okolicy dolinie Szklarki, czyli niewielkiego strumienia, który przepływa w tej okolicy. Poniżej możecie zobaczyć mapę, na której zaznaczona jest przybliżona lokalizacja ścieżki w koronach drzew. Jeżeli jesteście spoza Poznania na pewno mówią Wam coś okolice jeziora Maltańskiego. Obiekt znajduje się bardzo blisko centrum miasta, a także na wjeździe do Poznania od strony Konina czy Wrześni. 

Poznań: Ścieżka w koronach drzew – jak dojechać?

W obecnej sytuacji w miejsce to najlepiej dojechać samochodem. Dojazd możliwy jest od dwóch stron – od ulicy Mogileńskiej i okolic nowego ZOO. W związku z ograniczeniami jednak polecamy opcję numer jeden. Piesi mogą przechodzić ścieżką tylko w kierunku nowego ZOO.

Poznań: Ścieżka w koronach drzew – gdzie zaparkować?

Kierowcy do dyspozycji mają dwa miejsca. Pierwsze to płatny parking przy nowym ZOO. Jednak z uwagi na ograniczenia najlepiej zaparkować od drugiej strony, czyli w okolicach ulic Mogileńskiej, Czekalskie i Pobiedziska.

Poznań: Ścieżka w koronach drzew – ile kosztuje wstęp?

Ścieżka w koronach drzew do inwestycja miejska w związku z czym wstęp na nią jest bezpłatny.

Na stronie internetowej ESKI Poznań prezentujemy Wam także nagranie z lotu ptaka: 

Skontaktuj się z nami - Poznań

i

Autor: ESKA POZNAŃ Skontaktuj się z nami - Poznań
Posłuchaj, jakie zmiany zachodzą w psychice starszej osoby. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
COŚ DOBREGO #9
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE