Policja

i

Autor: Podlaska Policja

Oszustwa

Wielkopolscy funkcjonariusze KAS przejęli podrobioną odzież o wartości blisko 10 mln zł. W tej sprawie zatrzymano 18 osób

2023-10-26 8:46

Podrobioną odzież o wartości blisko 10 mln zł przejęli wielkopolscy funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej. Ubrania były sprzedawane w czasie internetowych transmisji na żywo. W tej sprawie zatrzymano 18 osób - podały w czwartek KAS i prokuratura.

Rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu Małgorzata Spychała-Szuszczyńska poinformowała PAP, że funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej skontrolowali 11 miejsc na terenie Piły i Trzcianki. Podkreśliła, że w trzech lokalizacjach trwała wówczas sprzedaż ubrań w ramach internetowych transmisji na żywo.

Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 35 tys. sztuk odzieży z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych marek

Wartość przejętych ubrań, gdyby były oryginalne, wynosiłaby blisko 10 mln zł. W tej sprawie zatrzymano łącznie 18 osób.

- Zatrzymani byli zaskoczeni akcją przeprowadzoną w wielu miejscach jednocześnie. W akcji wzięło udział około 70 funkcjonariuszy i pracowników wielkopolskiej KAS - zaznaczyła Spychała-Szuszczyńska.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu prok. Łukasz Wawrzyniak przekazał, że zatrzymanym pilska prokuratura przedstawiła zarzuty "dokonywania obrotu towarami z podrobionymi znakami towarowymi i uczynienia sobie z tego procederu stałego źródła dochodu".

- Na poczet przyszłych kar i roszczeń odszkodowawczych dokonano zabezpieczeń majątkowych na mieniu w postaci pieniędzy w kwocie łącznej 150 tys. zł - dodał prokurator.

Policjant wymuszał zeznania