Weekend dla ludzi z pasją na MTP! Targi Hobby, Animal Fest i dinozaury w 3D już od soboty!

2020-09-03 18:00
Targi Hobby na MTP
Autor: facebook.com / Targi Hobby

To będzie weekend pełen wrażeń na Międzynarodowych Targach Poznańskich. W sobotę i niedzielę w planie są aż trzy imprezy: Targi​ HOBBY, Animal Fest i do tego - po raz pierwszy w Poznaniu - wystawa dinozaurów w 3D. Przeczytaj więcej o wydarzeniach na stronie Eski Poznań.

Trzy imprezy na targach w jednym czasie już w ten weekend. Targi Hobby zachęcą i tych, którzy dopiero szukają swojej pasji - i tych, którzy mają ją od dawna - do przejścia w tryb offline. Ogrom atrakcji czeka na fanów modelarstwa, planszówek, rękodzieła i sportu. Bedzie też wystawa z klocków Lego, a na niej - między innymi - największa w Polsce makieta kolejowa, ale i nowość, mówi Łukasz Maćkowiak, ze Stowarzyszenia Zbudujmy to!

Będzie nowa makieta, przedstawiająca wioskę Wikingów. Około trzy metry kwadratowe powierzchni samych stołów. Będzie bardzo zróżnicowana: zabudowy na skarpie, dom jarla, zejście na nadbrzeże, pływające statki, także makieta - mamy taką nadzieję - będzie robiła wrażenie.

A to nie koniec atrakcji, bo na MTP wracają targi zoologiczne. Tym razem w nowej odsłonie, bo po raz pierwszy odbędzie się Animal Fest. Na imprezie to zwierzaki będą górą. W programie są wystawy zwierząt, strefa edukacyjna, zakupów, i pokazy sportowe, mówi Karolina Sitarz, dyrektor targów.

Targi ANIMAL FEST to dwudniowe wydarzenie skierowane do miłośników wszystkich zwierząt towarzyszących, to prawdziwy raj dla pasjonatów psów, kotów, akwarystyki i terrarystyki, egzotycznych ptaków oraz mniejszych zwierząt. To również miejsce spotkań hobbystów – zarówno doświadczonych i znanych hodowców, jak i tych początkujących pasjonatów pragnących wymienić się doświadczeniem lub poszukujących wiedzy i fachowej porady na temat odżywiania czy pielęgnacji domowych pupili.

Na targach w weekend po raz pierwszy w Poznaniu będzie też można zobaczyć wystawę pięćdziesięciu obrazów dinozaurów w 3D, mówi Barbara Vogt, jej dyrektorka.

W prezentowanych na wystawie obrazach, dzięki specjalnym okularom 3D, widać doskonałą iluzję przestrzeni i zwierząt. Jedno jest pewne: emocje będą towarzyszyć każdemu, bez względu na wiek! Bo jak tu nie spojrzeć w oczy legendarnemu tyranozaurowi, stanąć obok tarbozaura? Będzie można w ten sposób poznać także dromeozary, gigantozaury, czy dilofozaury oraz wiele innych słynnych gadów prehistorycznych – łącznie blisko 50 obrazów i ponad 30 gatunków drapieżników i kilka gatunków roślinożerców. Każdy zawiera merytoryczny opis podany w sposób, który nie pozwoli obojętnie przejść wobec prezentowanych okazów i spowoduje, że zwiedzający zechce zgłębić jego historię.

Na weekend pełen wrażeń MTP zapraszają w sobotę między 10 a 18 i w niedzielę między 10 a 17. Imprezy odbędą się w pawilonach 3 i 3A.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE