"Wchodząc do wody nie wyłączajmy myślenia" - apeluje WOPR!

2021-06-11 22:02 A.N
Bezpieczeństwo na kąpieliskach
Autor: materiały prasowe

Wakacje bowiem zbliżają się coraz większymi krokami, a już jutro w Poznaniu rozpocznie się sezon kąpielowy.

Wypoczywający nad wodą często nie stosują się do podstawowych zasad bezpieczeństwa. Najczęściej wiążę się to ze spożywaniem alkoholu.

Musimy pamiętać o tym, aby nie zostawiać naszego rozumu w bagażniku, ponieważ wchodząc na tą plażę nie możemy wchodzić w tryb wakacyjny, nie możemy przestawać myśleć.

mówi Bartłomiej Banachowicz z Wielkopolskiego WOPRu. Jeżeli widzimy osobę potrzebującą pomocy, musimy jej udzielić:

Najpierw informujemy służby, jeśli jesteśmy gdzieś na plaży strzeżonej lub nawet nie, ale obok jest po prostu ta plaża strzeżona, to informujemy ratownika o takim incydencie. Jeżeli nie ma ratownika, to dzwonimy pod numer 112 lub numer 601 110, czyli numer ratunkowy nad wodą.

Osoby, które chcą udzielić bezpośredniej pomocy, muszą pamiętać, aby nie podawać ręki osobie, tylko np. kij, materac, czy dmuchane koło.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Rutkowski Story - Okradli zwłoki mojego męża
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE