Wandal ze Starego Rynku w Poznaniu

i

Autor: Komenda Miejska Policji w Poznaniu Wandal ze Starego Rynku w Poznaniu w akcji na nagraniu z monitoringu

Wandal ze Starego Rynku w Poznaniu został zatrzymany. Przebywa w areszcie

W nocy z 8 na 9 lutego doszło do serii włamań i aktów wandalizmu, w tym wybijania szyb w sześciu lokalach w okolicach poznańskiego Starego Rynku. Były to lokale na ulicach Żydowskiej, Szkolnej, Klasztornej, Wronieckiej oraz na samym Starym Rynku. Sześć lokali doznało znacznych zniszczeń, a trzy z nich zostały także ograbione z pieniędzy w kasach. Sprawca został zatrzymany.

Wandal na Starym Rynku w Poznaniu

O zdarzeniu informowaliśmy kilkanaście dni temu. Wtedy to, w nocy z 8 na 9 lutego doszło do serii włamań i wybić okien w okolicach Starego Rynku. Wandal uszkodził łącznie 6 lokali. Wtedy policjanci pisali, że zdarzenie zgłoszono ok. 6:30, jak informowali uszkodzono wtedy 6 szyb w lokalach, oraz dokonano rozboju.

Sprawca został złapany

Po analizie nagrań z monitoringu został wytypowany przez śledczych podejrzany, którego następnie schwytano na terenie jednej z poznańskich galerii handlowych. Jak się okazało, to mężczyzna w wieku 20 lat. Dodatkowo, jak wykazało śledztwo, to nie jedyne kradzieże i akty wandalizmu na koncie młodego mężczyzny.

14 zarzutów dla 20-latka za kradzieże i wandalizm

Jak informują policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu, 20-letniemu mężczyźnie postawiono 14 zarzutów w sprawie uszkodzenia mienia, kradzieży, oraz kradzieży z włamaniami oraz za usiłowanie dokonania tych czynów zabronionych. 20-latek trafił, decyzją sądu do aresztu na 3 miesiące.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE