Dwa nowe pomniki przyrody w Poznaniu

i

Autor: Poznan.pl

Środowisko

W Poznaniu przybyło pomników przyrody. To ogromne drzewa!

2024-04-12 14:04

W Poznaniu przybędzie pomników przyrody! Komisja Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej pozytywnie zaopiniowała projekty uchwał w sprawie ustanowienia nowych pomników przyrody w Poznaniu. Są ta duże drzewa. Gdzie się znajdują?

W Poznaniu przybędzie nowych pomników przyrody!

Dwa z proponowanych pomników przyrody znajdują się w parku Wilsona. Są to platan klonolistny o obwodzie pnia w pierśnicy 484 cm i miłorząb dwuklapowy o obwodzie pnia w pierśnicy 274 cm. Kolejny pomnik znajduje się na Dziedzińcu Różanym (na tyła CK Zamek). To także platan klonolistny o obwodzie pnia w pierśnicy 411 cm. Pomnikiem przyrody ma zostać także dąb szypułkowy rosnący w parku Kasserna na os. Chrobrego. Obwód pnia drzewa wynosi 319 cm. Wreszcie ostatnie drzewo rośnie na terenie skweru Zielone Ogródki im. Zbigniewa Zakrzewskiego, w rejonie ulic Zielonej i Strzeleckiej. Obwód pnia wynosi 271 cm.

Wszystkie drzewa zaproponowane jako pomniki przyrody przeszły specjalistyczne badania, które wykazały ich bardzo dobry stan. W stosunku do pomników przyrody istnieje obowiązek monitorowania ich stanu zdrowotnego, wykonywania cięć pielęgnacyjnych, sanitarnych oraz awaryjnych.

Jak wygląda wiosna na Cytadeli w Poznaniu? Zobaczcie naszą galerię!