W Poznaniu po awarii zalało całe osiedle. Mieszkańcy ruszyli... na ryby!

2022-07-29 13:52
Zalane osiedle Zwycięstwa w Poznaniu. Mieszkańcy ruszyli na ryby
Autor: FB/Poznański Trójkąt Bermudzki

Przed południem na osiedlu Zwycięstwa doszło do awarii rurociągu. Na osiedlowy parking, do przejścia podziemnego i na trasę PST wylały się tysiące litrów wody zalewając wszystko po drodze. Woda była także na ulicach i parkingach. W ciekawy sposób sytuację wykorzystali mieszkańcy... którzy ruszyli wędkować.

Przed południem na osiedlu Zwycięstwa doszło do awarii rurociągu DN500. Na osiedlowy parking, do przejścia podziemnego i na trasę PST wylały się tysiące litrów wody zalewając wszystko po drodze. To jedna z ważniejszych tras tramwajowych w Poznaniu w okolicy której znajdują się duże osiedla. Przez wiele godzin ruch tramwajowy był wstrzymany a z osiedli ciężko było wyjechać samochodem. Okazję tę wykorzystali jedni z mieszkańców, którzy... udali się na ryby...

Jezioro na osiedlu postanowili wykorzystać miłośnicy wędkowania. Pojawili się z wędką nad brzegiem. Ryby pewnie żadnej nie złowią, jednak klimat wędkowania w środku miasta na pewno jest bezcenny. 

Zgłoszenie o dużym wycieku dotarło do spółki Aquanet z Poznania ok. godz. 11.25. Jej pracownicy niezwłocznie pojechali na miejsce zdarzenia.

- Doszło najprawdopodobniej do awarii rurociągu przebiegającego na Os. Zwycięstwa, przy numerze 19, a wskutek tego do zalania sąsiadującego obszaru - wyjasnia Zofia Koszutska-Taciak, rzeczniczka prasowa Aquanet S.A. - Odcinek uszkodzonego rurociągu został już zamknięty, by woda przestała napływać. Na ten moment wszyscy mieszkańcy powinni mieć wodę, mogą ewentualnie pojawić się problemy z niższym ciśnieniem wody w godzinach popołudniowych.

By móc ocenić, co dokładnie się wydarzyło, oraz przystąpić do prac naprawczych, trzeba poczekać, aż woda spłynie. - Na miejsce awarii zostały wysłane także wozy asenizacyjne, by ewentualnie przyspieszyć ten proces i odpompować i oczyścić to miejsce - wyjaśnia rzeczniczka. - Aktualnie trudno przewidzieć, jak długo potrwają prace.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Jak dobrze znasz polskie komedie? Sprawdź sie w naszym quizie

Pytanie 1 z 10
Krzysztof Jarzyna był...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE