park

i

Autor: Zarząd Zieleni Miejskiej w Poznaniu

W Poznaniu jest 45 parków miejskich o łącznej powierzchni 330 ha!

2023-02-09 13:43

Poznaniacy mogą odpoczywać w 45 miejskich parkach o łącznej powierzchni 330 ha! Na przykład w Parku Cytadela możemy spotkać rośliny i zwierzęta znajdujące pod ochroną, np. wiewiórkę czy jeża europejskiego.

W Poznaniu jest 45 parków miejskich o łącznej powierzchni 330 ha! Mieszkańcy mogą je odwiedzić i odpocząć od miejskiego zgiełku. Park Chopina, Cytadela, Stanisława Moniuszki, Sołacki i Adama Mickiewicza są wpisane na listę zabytków! To nie wszystko.

- Na osiedlach Stefana Batorego i Bolesława Śmiałego znajduje się park, w którym występują drzewa uważane za wymarłe i to 100 milionów lat temu. Jest to metasekwoja chińska, która została ponownie odkryta w 1941 roku

mówi nam Klaudia Beker z Zarządu Zieleni Miejskiej. Z kolei w Parku Cytadela znajdziemy wiele roślin i zwierząt znajdujących się pod ochroną, np. wiewiórkę czy jeża europejskiego.

- Jednym z najstarszych terenów zieleni jest Park Moniuszki i tam drzewa, które rosną, liczą na pewno ponad 150 lat. Niegdyś to miejsce było uwielbiane przez ornitologów, głównie przez słowiki, które tak licznie przylatywały właśnie z pobliskiej Cytadeli.

Park Sołacki uważany jest za jeden z najpiękniejszych w Poznaniu. Rośnie tam ponad 3 tysiące drzew i 12 tysięcy krzewów. Przy odrobinie szczęścia zobaczymy tam dzięcioła czy kaczkę mandarynkę.

Jak dobrze znasz seriale Marvela? QUIZ dla fanów trykociarzy Domu Pomysłów

Pytanie 1 z 10
Matt Murdock aka Daredevil nocą był superbohaterem, za dnia zaś...
Seriale Marvela - quiz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE