Pociąg PKP Intercity

i

Autor: Pixabay Droższe przejazdy pociągami w 2023 r. PKP podnosi ceny

Umowy na budowę trasy łączącej Turek z Koniniem zostały podpisane przez Polskie Linie Kolejowe i Urząd Marszałkowski

2023-01-30 16:50

Zrewitalizowane mają być też 4 linie: Śrem – Czempiń, Gostyń – Kąkolewo, Międzychód – Szamotuły oraz Czarnków – Rogoźno - Wągrowiec.

Ja jestem nastawiony do tych projektów bardzo optymistycznie, bo wierzę, że to jest początek, który będzie miał swój właściwy koniec. Te linie kolejowe powstaną i po tych torach pojadą pociągi. Będą przewozić osoby, ale też towary. Też z punktu widzenia gospodarczego jest to bardzo ważne.

powiedział nam wojewoda wielkopolski, Michał Zieliński.

Jednak marszałek wielkopolski, Marek Woźniak sceptycznie podchodzi do budowy trasy Turek-Konin. Chodzi o pieniądze.

Mówimy o podpisaniu umów na przygotowanie dokumentacji. W przeciwieństwie do Państwa posłów nie jestem takim optymistą, bo to jest zaledwie 15 procent i aż 15 procent. Jeśli weźmiemy pod uwagę jak ogromne są to kwoty. Odpowiedź na pytanie czy nas będzie stać na sfinansowanie tych inwestycji dopiero przed nami.

Szacuje się, że inwestycje pochłoną ponad 2 miliardy złotych.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE