Ulica jednokierunkowa albo o 90 miejsc postojowych mniej! Zmiany na ulicy Swoboda!

2021-05-21 12:16
Ulica jednokierunkowa albo o 90 miejsc postojowych mniej! Zmiany na ulicy Swoboda
Autor: Poznan.pl

Mniej miejsc postojowych albo ulica jednokierunkowa - takie są możliwości przy modernizacji ulicy Swoboda, na której organizacja ruchu będzie dostosowywana do przepisów i potrzeb pieszych. Obecnie samochody parkujące na chodnikach przeszkadzają przechodniom.

Pozostawienie ruchu dwukierunkowego wiązałoby się z przesunięciem miejsc postojowych tak, by zostawić odpowiednią szerokość chodnika i jezdni. Tym sposobem może zniknąć aż 90 miejsc dla samochodów!

Przy wariancie dwukierunkowym, z uwagi na geometrię drogi oraz szerokość jezdni i chodników, ilość miejsc postojowych znacząco zmniejsza się z ilości około 150 obecnie istniejących do około 60.

Mówi zastępca Miejskiego Inżyniera Ruchu Michał Geszka. Wariant z ulicą jednokierunkową, który jest preferowany przez miasto, spowoduje, że pojawi się kilka dodatkowych miejsc postojowych. Ruch byłby poprowadzony od ulicy Marcelińskiej do ulicy Świt. Mieszkańcy tylko do piątku mogą zgłaszać telefonicznie lub mailowo swoje uwagi do miejskiego inżyniera, związane ze zmianami na ulicy Swoboda.

QUIZ. Pytania za gwarantowany 1000 zł w "Milionerach"! Sprawdź, czy byś sobie poradził!

Pytanie 1 z 10
Czym biblijny Adam "zapłacił" za towarzyszkę życia?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE