Drzewa ul. Rataje Poznań

i

Autor: Rada Osiedla Rataje

Uczniowie z prezydentem Jaśkowiakiem posadzili 50 drzew. Na 50-lecie poznańskiego liceum

8 listopada rozpoczęły się obchody 50-lecia XII Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Poznaniu. Wydarzenie to rozpoczęło sadzenie drzew w dwóch parkach - Wodziczki i Sołackim. W wydarzeniu uczestniczyli uczniowie, pracownicy liceum, a także prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak i poseł Franciszek Sterczewski, który jest absolwentem dwunastego liceum.

Ekologiczna inicjatywa liceum

Pomysł z posadzeniem 50 drzew na "złoty" jubileusz zrodził się już jesienią 2021 roku. Dodatkowo pomysłodawcy, na realizację tej inicjatywy otrzymali na to pieniądze od Funduszu Samorządów Uczniowskich. Każde drzewo, to jeden rok z historii szkoły. Na każdym z drzew widnieje tabliczka. Obok waloru historycznego, inicjatywa ma też walor ekologiczny. Dodatkowo ma na celu integrację społeczności uczniowskiej.

Prezydent Jaśkowiak i poseł Sterczewski gośćmi

Jedno z drzew posadził osobiście prezydent Poznania Jacek Jaśkowiak, natomiast jedną z tabliczek odsłonił poseł Koalicji Obywatelskiej z Poznania - Franciszek Sterczewski, absolwent dwunastego liceum.

Prezydent Poznania podkreślił, jak ważna to inicjatywa. Dodał, że "jedno drzewo pochłania średnio 6 kg CO2 rocznie, to tyle ile emituje samochód spalając zaledwie 2 litry paliwa". Wspólnie z prezydentem drzewo posadziła także przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego "dwunastki" - Joanna Zgórska.

Po uroczystościach w parku im. Adama Wodziczki urzędniczka Wydziału Kształtowania i Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Poznania urządziła krótki spacer promujący przyrodę.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE