Tynk i dachówki spadają na chodniki! Straż miejska wyjaśnia dlaczego!

2021-04-12 17:00
Straż miejska interweniuje wspólnie ze strażą pożarną
Autor: Straż Miejska Poznań Straż miejska interweniuje wspólnie ze strażą pożarną

​Po zimie budynki w Poznaniu dosłownie sypią się na głowy! Straż miejska interweniuje w miejscach, w których na chodniki spada tynk oraz dachówki.

Budynki w Poznaniu dosłownie sypią się po zimie! Straż pożarna oraz strażnicy miejscy interweniują i wyjaśnią, że w okresie wiosennym często dochodzi do uszkodzeń elewacji, której fragmenty spadają na chodniki. Oprócz tego z dachów mogą też spadać dachówki, jak miało to miejsce przy ulicy Krakowskiej.

W tym wypadku strażacy poprosili straż miejską o pomoc w zabezpieczeniu terenu tak, by przechodnie nie wchodzili w rejon zagrożony

mówi nam Przemysław Piwecki ze straży miejskiej. Do niebezpiecznej sytuacji doszło też w ostatnim czasie przy ulicy Karmelickiej.

To strażnicy wzywali na pomoc straż pożarną i okazało się, że do tego zdarzenia doprowadziły zaniedbania ze strony zarządcy budynku. Strażnicy ukarali go wysokim pięćsetzłotowym mandatem.

W ostatnich dniach strażnicy dostają coraz więcej zgłoszeń dotyczących złego stanu elewacji budynków. Niektóre interwencje kończą się mandatami lub skierowaniem sprawy do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

ESKA XD #020 - FAME MMA, taniec na rurze i sztuczne słońce
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE