Straż miejska interweniuje wspólnie ze strażą pożarną

i

Autor: Straż Miejska Poznań Straż miejska interweniuje wspólnie ze strażą pożarną

Tynk i dachówki spadają na chodniki! Straż miejska wyjaśnia dlaczego!

2021-04-12 17:00

​Po zimie budynki w Poznaniu dosłownie sypią się na głowy! Straż miejska interweniuje w miejscach, w których na chodniki spada tynk oraz dachówki.

Budynki w Poznaniu dosłownie sypią się po zimie! Straż pożarna oraz strażnicy miejscy interweniują i wyjaśnią, że w okresie wiosennym często dochodzi do uszkodzeń elewacji, której fragmenty spadają na chodniki. Oprócz tego z dachów mogą też spadać dachówki, jak miało to miejsce przy ulicy Krakowskiej.

W tym wypadku strażacy poprosili straż miejską o pomoc w zabezpieczeniu terenu tak, by przechodnie nie wchodzili w rejon zagrożony

mówi nam Przemysław Piwecki ze straży miejskiej. Do niebezpiecznej sytuacji doszło też w ostatnim czasie przy ulicy Karmelickiej.

To strażnicy wzywali na pomoc straż pożarną i okazało się, że do tego zdarzenia doprowadziły zaniedbania ze strony zarządcy budynku. Strażnicy ukarali go wysokim pięćsetzłotowym mandatem.

W ostatnich dniach strażnicy dostają coraz więcej zgłoszeń dotyczących złego stanu elewacji budynków. Niektóre interwencje kończą się mandatami lub skierowaniem sprawy do Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego.

ESKA XD #020 - FAME MMA, taniec na rurze i sztuczne słońce