Warta Poznań podejmowała w Grodzisku Wielkopolskim Lechią Gdańsk

Autor: PAP/Jakub Kaczmarczyk

Trzy punkty dla Warty Poznań! Lechia bez szans w starcu z "Zielonymi"

2023-03-19 14:28

W spotkaniu 25. kolejki piłkarskiej PKO Ekstraklasy Warta Poznań zagrała w Grodzisku Wielkopolskim z walczącą o utrzymanie Lechią Gdańsk. Podopieczni Dawida Szulczka nie dali szans rywalom z Gdańska i pewnie wygrali 2:0, tym samym zbliżając się do ligowej czołówki!

Po remisie z Cracovią i porażce z Wisłą Płock, Warta Poznań wraca na zwycięską ścieżkę. "Zieloni" pokonali w niedzielnym meczu 25. kolejki PKO Ekstraklasy Lechię Gdańsk 2:0. Gole dla Warty zdobywali Kajetan Szmyt w 26. minucie oraz Stefan Savić w 81. minucie.

Dzięki wygranej Warta awansowała na 5. miejsce w tabeli. Ma ona na swoim koncie 37 punktów. "Zieloni" są bliżej europejskich pucharów, niż strefy spadkowej. Teraz czas na przerwę reprezentacyjną. Warta wróci na ligowe boiska w piątek, 31 marca. "Zieloni" pojadą na mecz do Lubina z Zagłębiem.

Warta Poznań - Lechia Gdańsk 2:0 (1:0).

Warta Poznań: Adrian Lis - Kamil Kościelny, Dimitris Stavropoulos, Dawid Szymonowicz, Robert Ivanov, Konrad Matuszewski (63. Jakub Kiełb) - Kajetan Szmyt, Niilo Maenpaa (72. Michał Kopczyński), Miguel Luis (72. Enis Destan), Miłosz Szczepański (63. Stefan Savic) - Adam Zrelak (54. Maciej Żurawski).

Lechia Gdańsk: Dusan Kuciak - Jakub Bartkowski, Mario Maloca, Joel Abu Hanna, Rafał Pietrzak (86. Kacper Sezonienko) - Dominik Piła (56. Kevin Friesenbichler), Bassekou Diabate (66. Maciej Gajos), Jarosław Kubicki, Marco Terrazzino (66. Flavio Paixao), Ilkay Durmus - Łukasz Zwoliński.

Bramki: 1:0 Kajetan Szmyt (26), 2:0 Stefan Savic (80).

Żółta kartka - Warta Poznań: Miguel Luis, Enis Destan. Lechia Gdańsk: Jakub Bartkowski, Joel Abu Hanna.

Sędzia: Paweł Malec (Łódź). Widzów: 1 854.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!