John van den Brom

Autor: Lech Poznań/Facebook John van den Brom

Trener Lecha Poznań podsumował mecz z Villarrealem. Piękne słowa Johna van den Broma

2022-11-04 9:10

Lech Poznań pokonał Villarreal (3:0) w ostatnim meczu fazy grupowej Ligi Konferencji Europy i zapewnił sobie awans do dalszej części rozgrywek. Swojego szczęścia po meczu nie krył trener Kolejorza, John van den Brom. Padły piękne słowa!

Lech Poznań w wielkim stylu pokonał Villarreal. Zwycięstwo 3:0 nie pozostawiło złudzeń, kto był lepszy w meczu 6. kolejki Ligi Konferencji Europy. Dzięki temu zwycięstwu Kolejorz zajął drugie miejsce w grupie C i mógł świętować awans do 1/16 finału. - Cały czas jestem jeszcze podekscytowany, ponieważ wczoraj przed meczem i dzisiaj na odprawie przed spotkaniem zacząłem od tego, że możemy zapisać nową kartę historii Lecha Poznań - mówił na pomeczowej konferencji trener John van den Brom.

Holenderski szkoleniowiec przyznał, że awans do wielkie osiągnięcie, choć nieco mniejsze niż mistrzostwo Polski zdobyte przed kilkoma miesiącami. - Pokonanie Villarreal i awans do kolejnej fazy rozgrywek Ligi Konferencji Europy, to też duża rzecz. To fantastyczne dla nas, dla trenerów, piłkarzy, kibiców i dla całego klubu. To duża rzecz, że wiosną będziemy nadal grać w pucharach - mówił.

CZYTAJ: Wielki sukces Lecha Poznań! Kolejorz zagra w 1/16 finału Ligi Konferencji Europy

Trener Lecha mówił podsumował także wydarzenia boiskowe, które mogły się potoczyć różnie. Szczególnie w pierwszej połowie zdecydowanie częściej przy piłce byli goście z Hiszpanii. - To był nasz naprawdę dobry występ. Początek był dość nerwowy, rywal miał przewagę, jeśli chodzi o posiadanie piłki. Przetrwaliśmy to, potem zdobyliśmy ładną bramkę, która nam trochę pomogła - przyznał. - W drugiej połowie Villarreal nie stworzył sobie okazji, a my dołożyliśmy kolejne dwa gole. Wszyscy widzieliśmy, jak stadion eksplodował z emocji, fantastycznie było być częścią tego - dodał.