Tramwaj na Ratajczaka nie wprowadzi mieszkańców w... drgania! Znamy wyniki ekspertyzy!

2021-03-23 21:00
Wizualizacja przedstawiająca ul. Ratajczaka po przebudowie
Autor: Poznan.pl

Znane są wyniki ekspertyzy, przeprowadzanej w ramach planowania nowej linii tramwajowej w Poznaniu. Badany był wpływ drgań na budynki i ludzi w nich przebywających.

Ekspertyza wypadła pomyślnie. Wprowadzenie tramwajów na ulicy Ratajczaka nie wpłynie na pogorszenie komfortu mieszkańców. Wszystko dzięki technologii, a dokładniej matom antywibracyjnym - takim samym, jak te na ulicy św. Marcin. Wpływają one na wyciszenie i zmniejszenie drgań wywołanych przez tramwaje. To niejedyny zabieg, by poprawić walory akustyczne na ulicy Ratajczaka.

Wpływ na polepszenie warunków akustycznych dla mieszkańców będzie miało także uspokojenie ruchu. Po przebudowie na ulicy Ratajczaka w znaczący sposób zostanie uspokojony ruch samochodowy i związane z tym różne niekorzystne dźwięki, oddziaływania zostaną zmniejszone.

Mówi Weronika Sińska-Mikuła z Urzędu Miasta. Nowe torowisko połączy Wildę ze Śródmieściem. Budowa ma rozpocząć się jesienią.​

Raport z Anteny 23.03

QUIZ. NAJGŁUPSZE przepisy prawne w USA. Nie ma szans byś odgadł, czego zabraniają ludziom!

Pytanie 1 z 10
Czego nie można robić w Logan County w stanie Kolorado?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE