Na ulicy Niestachowskiej pojedziemy wolnej. Dopuszczalna prędkość samochodów zmniejszona

2021-03-23 13:52
Nowe ograniczenie prędkości na ulicy Niestachowskiej
Autor: ZDM Poznań

Wydział Ruchu Drogowego KMP w Poznaniu zwrócił się do Miejskiego Inżyniera Ruchu z wnioskiem o ujednolicenie obowiązującej prędkości do 70km/h w ciągu ul. Niestachowskiej oraz Witosa, na odcinku od ulicy św. Wawrzyńca do ronda Obornickiego. Tym samym ZDM na prośbę przystał, i w związku z tym na ulicy Niestachowskiej obowiązywać będzie nowe ograniczenie prędkości.

W obu kierunkach na odcinkach ulicy, na których do tej pory obowiązywało ograniczenie do 80 km/h, wprowadzane jest ograniczenie do 70 km/h. Podstawową prędkością w mieście jest 50 km/h, a jej podwyższanie z uwagi na bezpieczeństwo ruchu drogowego powinno być dopuszczane wyjątkowo i nieznacznie na bezpiecznych odcinkach wybranych dróg dwujezdniowych.

- Powyższa zmiana podyktowana jest obserwacją warunków ruchu drogowego, liczbą zdarzeń drogowych i ujawnionych wykroczeń oraz czytelnością oznakowania na przedmiotowych ulicach ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w ruchu drogowym w tym rejonie - wyjaśnia komisarz Przemysław Kusik, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Raport z Anteny 23.03

Podczas posiedzeń Komisji Bezpieczeństwa Ruchu przedstawiciele policji podkreślali konieczność obniżenia realnych prędkości pojazdów na odcinkach z nadmiernie podwyższoną w mieście prędkością maksymalną, wskazując na występowanie miejsc niebezpiecznych (łącznice, zjazdy), powodujące zagrożenie manewry przy dużych i zróżnicowanych prędkościach oraz ograniczone możliwości prowadzenia policyjnych kontroli. Wniosek policji motywowany był ponadto licznymi zdarzeniami drogowymi i cięższymi skutkami wypadków przy wyższych prędkościach. 

Miejski Inżynier Ruchu przygotował i zatwierdził stosowny projekt organizacji ruchu. Wykonawca rozpoczął już prace związane z wprowadzeniem zmian, w tym także przedłużeniem buspasu przy przystanku “Witosa kładka” do wjazdu na wiadukt przy ul. Wojska Polskiego. Przed ul. Wojska Polskiego zaprojektowano miejsca do kontroli ruchu drogowego. 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Sonda
Zakaz podwożenia dzieci pod szkoły. Co o tym sądzisz?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE