Tak wyglądał Poznań prawie sto lat temu! Zobacz niezwykłe zdjęcia! [GALERIA]

2022-07-06 15:35

Dziś cofamy się w czasie o prawie sto lat! Zobacz z nami jak wyglądał Poznań w latach 20-tych i 30-tych XX wieku. Wiele miejsc zmieniło się niesamowicie. Jaki Plac Wolności podoba Wam się bardziej? Jak wyglądały Targi? To wszystko w naszej galerii zdjęć!

Poznań w latach przedwojennych to inne miasto niż dziś. Dzięki zdjęciom z Narodowego Archiwum Cyfrowego możemy zobaczyć zdecydowanie inny Poznań niż na początku 2021 roku. Przekonajcie się sami!

Sam Poznań był zdecydowanie mniejszy niż dziś. Szacuje się, iż w roku 1929, czyli w okresie z którego pochodzi większość zdjęć, w mieście mieszkało około 261 tysięcy mieszkańców. Co ciekawe, dwa lata później sporządzono spis powszechny. Ludzi w mieście było pięć tysięcy więcej, jednak z tego spisu dowiadujemy się, jakie narodowości zamieszkiwały ówczesny Poznań.

  • 236,2 tys. Polaków
  • 0,1 tys. Rosjan,
  • 0,2 tys. Ukraińców,
  • 6,4 tys. Niemców,
  • 1,1 tys. Żydów
  • 0,1 tys. pozostałych
Cola tylko dla bogatych, jak w PRL-u. Efekt podatku cukrowego.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE