Wydarzenia

Tak obecnie wyglądają murale KAWU. Piękne prace zniszczone

2024-04-17 9:43

Kawu to artysta dobrze znany w całym Poznaniu. Większość osób bardzo lubi jego pracę, jednak bardzo często jego pracę są niszczone. Także obecnie kilka prac artysty jest poniszczona. Jak obecnie wyglądają? Zobaczcie.

Murale KAWU zniszczone. Tak obecnie wyglądają

W Poznaniu powstało już bardzo wiele murali autorstwa Kawu. Wiele z nich było już kilkakrotnie odmalowywanych po usunięciu ich przez wandali, lub zarządców budynków, czy miasto. Artystę można też często zobaczyć podczas meczów Lecha Poznań w europejskich pucharach czy lidze. Teraz kolejne murale są zamalowane i zniszczone przez wandali.

Jak obecnie wyglądają dwa z nich? Zobaczcie w naszej galerii.

Kontrowersje wokół Kawu wśród poznaniaków

Choć graffiti Kawu uważane są przez większość mieszkańców Poznania, oraz turystów za przejaw talentu artystycznego, który zdobi Poznań i jego szare ściany budynków, to nadal są tacy, którzy uważają to za wandalizm. W komentarzach pod kolejnymi pracami artysty pojawiają się komentarze, które nawołują władze miasta, czy służby porządkowe, by karać artystę, oraz zamalowywać jego dzieła. Niektórzy zarzucają Kawu dodatkowo, że psuje reputację innym grafficiarzom, którzy tworzą coś swojego, różnego rodzaju napisy, natomiast Kawu odwzorowuje jedynie animowane postaci bajek i kreskówek.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!