Tajemniczy Pralkomat na Chartowie w Poznaniu. Są stawiane przy stacjach benzynowych

2022-12-01 14:48
Pralkomat na Chartowie w Poznaniu
Autor: Szymon Miś Pralkomat przy stacji benzynowej na Chartowie w Poznaniu

Dość duże zaskoczenie wśród mieszkańców wywołało pojawienie się tajemniczego "Pralkomatu" za stacją benzynową Circle K na poznańskim Chartowie. Sprawdziliśmy u źródła, skąd pomysł na takie urządzenie przy stacji paliw?

Pranie na stacji benzynowej?

Mieszkańców okolicy tej stacji benzynowej zainteresowały dwie pralki postawione z tyłu budynku. Były podpisane jako "Pralkomat". Bęben górny to suszarka, za korzystanie z której trzeba zapłacić 10 złotych, natomiast bęben dolny to pralka, w której wypranie ubrań kosztuje dwa razy więcej - 20 PLN. W Pralkomacie można kupić także kapsułki do prania, które ułatwią upranie brudnych rzeczy.

Pralkomat pomysłem polskiego start-upu

Zaciekawieni tematem, sprawdziliśmy na stacji benzynowej, o co chodzi z tym Pralkomatem i czemu akurat jest on umiejscowiony na stacji benzynowej. Uzyskaliśmy kontakt do firmy Break&Wash, polskiego start-upu, z którego pomysłu pojawił się ten Pralkomat właśnie tam. Jak przekazano nam w mailu, który otrzymaliśmy od warszawskiej firmy: 

"Dotychczas montowaliśmy maszyny tylko na stacjach z parkingami dla pojazdów ciężarowych, Miejscach Obsługi Podróżnych. Wraz z naszym partnerem- siecią Circle K wprowadzamy pralkomaty w miastach. Otrzymywaliśmy sygnały od osób, które mają remont domu/łazienki, mają awarię pralki lub po prostu wynajmują małe mieszkania gdzie nie zmieści się pralka lub suszarka, a chcieliby skorzystać w możliwości szybkiego uprania lub wysuszenia odzieży."

Jak korzystać z Pralkomatu?

Użytkowanie Pralkomatu jest bardzo proste. Wystarczy wrzucić do bębna ubranie, wrzucić kapsułkę piorącą, wybrać program prania, lub suszenia i nacisnąć start.

Dotąd takie Pralkomaty stanęły w 100 miejscach w całej Polsce.

Sonda
Czy Pralkomaty na stacjach benzynowych to praktyczny pomysł?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE