Szyfry do Poznania to terenowa gra w centrum miasta

i

Autor: Centrum Szyfrów Enigma

"Szyfry do Poznania" - jak zagrać w grę od Centrum Szyfrów Enigma?

2022-10-20 9:17

"Szyfry do Poznania" to terenowa gra w centrum miasta. Uczestnicy mogą wcielić się w rolę tajnego agenta i chronić tajemnicę złamania szyfru Enigmy przed wrogim wywiadem. Po drodze czekają liczne wyzwania, których rozwiązanie zaważy na wyniku II wojny światowej.

Złamanie szyfru Enigmy przez trójkę polskich matematyków - Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego - zmieniło losy II wojny światowej i uratowało miliony ludzkich istnień. "Szyfry do Poznania" to edukacyjna gra upamiętniająca poznańskie początki tego wydarzenia.

W grze zaprezentowane są miejsca oraz historie osób związanych z tymi wydarzeniami w formie emocjonującej rywalizacji z agentem przeciwnika. Na uczniów i uczennice czekają liczne wyzwania oraz zagadki. Z tego powodu uczestnicy zajęć będą musieli wykazać się dużą dozą kreatywności i otwartości umysłu. Jest to gotowy pomysł na interesującą lekcję historii, matematyki lub informatyki. 

Aby wziąć udział w grze, należy pobrać na swój telefon bezpłatną aplikację ActionTrack (kod QR znajduje się na stronie CS Enigma). W zabawie można wziąć udział w terenie, jednak dostępna jest także wersja bez wychodzenia z domu. 

Gra powstała jako element "Na tropie Enigmy" - edukacyjnego projektu Centrum Szyfrów Enigma realizowanego w ramach programu Patriotyzm Jutra 2022. Jego celem jest przygotowanie wydarzenia upamiętniającego 90. rocznicę złamania szyfru Enigmy przez trójkę polskich matematyków: Mariana Rejewskiego, Jerzego Różyckiego i Henryka Zygalskiego. Kluczowym elementem jest premiera bezpłatnej mobilnej gry edukacyjnej popularyzującej historię poznańskiego kursu szyfrów oraz postaci zaangażowanych w te wydarzenia.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE