Szpital, drzwi na korytarz

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Kołobrzeg: Zwijał się z bólu, pielęgniarki nie reagowały. Szpital będzie miał problemy? / Zdjęcie ilustracyjne

Szpital im. Degi zostanie rozbudowany! Co się tam znajdzie?

2021-08-10 18:41

Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im W. Degi przejdzie rozbudowę. Jakie nowe miejsca pojawią się w lecznicy? Zapytaliśmy o to jej dyrektora.

Ortopedyczno-Rehabilitacyjny Szpital Kliniczny im W. Degi w Poznaniu przejdzie rozbudowę. Dyrekcja szpitala podpisała umowę na realizację projektu nowego skrzydła, które w ciągu kilku lat stanie obok obecnych bloków. Nowy będzie miał aż pięć kondygnacji - mówi nam Przemysław Daroszewski, dyrektor szpitala.

Znajdą się tam laboratoria oraz apteki, które dziś znajdują się w starym 150-letnim budynku. Ponadto na jednym z poziomów umieścimy wszystkie poradnie, które teraz w różnych miejscach są rozsiane po szpitalu i pacjenci muszą przechodzić z jednego końca szpitala na drugi. Wraca również diagnostyka obrazowa do naszego szpitala. Będziemy mieli kompleks pracowni radiologicznych i rentgenowskich.

Na kolejnych piętrach znajdzie się nowoczesny blok operacyjny z siedmioma w pełni wyposażonymi salami. Budowa nowego bloku szpitalnego ruszy najprawdopodobniej w końcówce przyszłego roku, a jej kosz to blisko 90 milionów złotych.

Poradnik Zdrowie: olej Tamanu