Szkoła na Dębcu w Poznaniu zamknięta. Nauczyciele źle czują się po szczepieniach

2021-02-17 10:20
Szczepienia
Autor: 109. Szpital Wojskowy w Szczecinie

Szkoła Podstawowa Uni-Terra na poznańskim Dębcu w środę jest nieczynna. Jak podaje portal epoznan.pl placówkę trzeba było zamknąć, ponieważ 25 z 33 zaszczepionych nauczycieli źle się czuło. Wszyscy zostali zaszczepieni we wtorek. Na razie nie wiadomo, czy lekcje w tej szkole odbędą się jutro. Przeczytaj więcej o tym na stronie eska.poznan.pl!

O całej sprawie poinformował portal epoznan.pl. Jeden z czytelników napisał maila w którym poinformował o zamknięciu Szkoły Podstawowej Uni-Terra przy ulicy Łozowej w Poznaniu. Powód? Większość nauczycieli zgłaszała dolegliwości spowodowanych szczepieniami na COVID-19. Wszyscy nauczyciele, których łącznie było 33, mieli zostać zaszczepienie przeciwko koronawirusowi w dniu wczorajszym (tj. wtorek).

- U większości zaszczepionych pracowników wystąpiły objawy uniemożliwiające dzisiejszą pracę. Dodatkowo jesteśmy w trakcie sezonu infekcji i kilkoro naszych pracowników od początku tygodnia jest na zwolnieniu chorobowym. Szkoła jest placówką do której uczęszczają dzieci z różnymi niepełnasprowanaściami, które wymagają szczególnego wsparcia i nadzoru. Kierując się przede wszystkim bezpieczeństwem naszych Uczniów, podjęliśmy decyzję o czasowym zawieszeniu zajęć - czytamy w oświadczeniu wydanym przez szkołę. 

Szkoła, w wydanym oświadczeniu informuje także: Wczoraj grupa naszych nauczycieli i asystentów została zaszczepiona przeciwko COVID. W dniu szczepienia byliśmy poinformowani przez lekarza o możliwych objawach i sposobach radzenia sobie z możliwym objawem gorączki. 

Na razie nie wiadomo, czy zajęcia dla uczniów odbędą się jutro (tj. 18 lutego).

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Fabryka Mruczenia - z jakimi problemami zmagają się z kotami? Jak im pomóc?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE