Świąteczna ozdoba

i

Autor: Agnieszka Rządkowska

Marketing

Świąteczne ozdoby w sklepach, czyli kicz atakuje (Galeria)

W poznańskich sklepach pierwsze dekoracje świąteczne pojawiły się już w sierpniu. Jednak w ostatnich dniach święta w sklepach rozkręcają się na dobre. Na regałach znajdziemy tysiące figurek, zwierzątek, długopisów, elfów, bombek, choinek… można by wymieniać w nieskończoność. Czy tak powinny wyglądać świąteczne gadżety?

Producenci ozdób świątecznych potrafią połączyć brokat, plastik, ceramikę - i o dziwo róż – w jednej ozdobie

Każdy sklep w galerii powili zaczyna wprowadzać asortyment świąteczny. Na półkach widać Mikołaje - w różowych czapkach, kule - a w środku mała lalka, przebrana w czerwony stój, bombki - jednak nie z świątecznym motywem, a w kształcie żaby, także w różowym ubraniu. Czy są chętni na takie ozdoby świąteczne?

Kicz w sklepach. Czy tak powinny wyglądać ozdoby świąteczne?

W jednym ze sklepów widziałam świąteczne gnomy, ale w brokatowych czapkach, renifery - z brokatem w miętowych odcieniach lub maskotkę na drewnianej platformie - ozdoba przypominała jamnika w białej czapce na głowie…

Świąteczna atmosfera zawsze kojarzyła się z przepychem, jednak czymś innym jest różnorodność ozdób i świątecznych elementów, a zupełnie odmiennie prezentuje się kiczowaty miszmasz na sklepowych półkach z wielkimi napisami „Już za chwilę święta!”

Czy tak powinny wyglądać ozdoby świąteczne? [GALERIA]

Jarmark w Lublinie, czyli tradycja łączy się z nowoczesnością
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE