Strefa Płatnego Parkowania na Śródce coraz bliżej!

2021-09-10 11:22
Strefa Płatnego Parkowania na Śródce coraz bliżej!
Autor: ZDM Poznań

Rozpoczęły się już pierwsze prace związane z wprowadzeniem strefy w kolejnej części Poznania.

Obecnie stawiane są znaki i parkomaty. Planowane malowanie oznaczeń poziomych będzie się wiązało z koniecznością przeparkowania samochodów. Kierowcy będą musieli płacić za parking na Śródce, Ostrowie Tumskim i Zagórzu. A co myślą oni sami o wprowadzeniu strefy?

Tutaj przyjeżdża, bo jest darmowy parking i akurat to jest wygodne, że stajesz i idziesz do szkoły, nie musisz płacić za nic.

Może i lepiej jakby i był płatny ten parking, bo bym sobie podjechał, zapłacił i po prostu zaparkował.

Ja rozumiem, że chcecie wszystko zrobić ku temu, by ludzie nie jeździli samochodami, ale czasami nie da się, naprawdę trzeba tym samochodem podjechać. Zwłaszcza tutaj jak jest szkoła powinien być parking bezpłatny.

Według mnie strefa jest wszędzie dobrym pomysłem, bo dzięki temu mogę łatwo znaleźć miejsce do zaparkowania.

Przede wszystkim klienci naszej restauracji nie będą chcieli stawać, bo będą musieli płacić za strefę.

Pierwsza godzina postoju będzie kosztowała 3,50. Mieszkańcy mogą wykupić identyfikator parkingowy. Strefa na Śródce będzie działać od poniedziałku do piątku od 8 do 18. Zgodnie z zapowiedzią obejmie obszar ograniczony od wschodu ul. Podwale, od południa ul. Wyszyńskiego do mostu Mieszka I, następnie rzeką Cybiną, kanałem Cybiny w kierunku południowym aż do połączenia z Wartą i od zachodu korytem Warty. Planowo ma zacząć ona funkcjonować od 2 listopada.

QUIZ. Pytania za gwarantowany 1000 zł w "Milionerach"! Sprawdź, czy byś sobie poradził!

Pytanie 1 z 10
Czym biblijny Adam "zapłacił" za towarzyszkę życia?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE