SPP na Łazarzu – w przyszłym tygodniu wdrażanie zmian na Morawskiego, Stablewskiego i Bogusławskiego

i

Autor: ZDM Poznań

Pół tysiąca osób ma już identyfikatory do nowej Strefy Płatnego Parkowania

2020-12-10 10:33

500 osób mieszkających na Wildzie i Łazarzu kupiło już identyfikatory uprawniające do parkowania na preferencyjnych warunkach. Warto dołączyć do tego grona i nie czekać z zakupem identyfikatora na ostatnią chwilę.

Strefa Płatnego Parkowania na terenie Wildy i Łazarza zostanie uruchomiona 1 lutego 2021 roku. Od tego dnia postój na ulicach tych dwóch osiedli (na północ od ul. Hetmańskiej) będzie płatny. Mieszkańcy obszarów objętych SPP są uprawnieni do parkowania w niej na preferencyjnych warunkach – potrzebny jest do tego identyfikator, który można kupić w Biurze Obsługi Klienta SPP. Sprzedaż identyfikatorów dla osób mieszkających na Wildzie i Łazarzu została uruchomiona w połowie listopada br. Zachęcamy więc, aby nie odkładać jego zakupu na ostatnią chwilę. Choć identyfikator wydawany jest „od ręki”, należy spodziewać się znacznego wydłużenia kolejek oczekujących na jego zakup tuż przed uruchomieniem SPP. Można tego uniknąć, kupując identyfikator już teraz.

Standardowa cena identyfikatora mieszkańca to 30 zł miesięcznie za pierwszy samochód, jednak w związku z poszerzeniem Strefy o Wildę i Łazarz, dla mieszkańców tych dzielnic przygotowano specjalną promocję. Przy zakupie identyfikatora na cały rok (minimum to 3 miesiące), jego koszt wyniesie 120 zł, a więc 10 zł za miesiąc. Promocja trwa do 31 sierpnia 2021 roku i można z niej skorzystać tylko raz. Koszt zakupu identyfikatora dla drugiego lub kolejnego auta to 150 zł miesięcznie za każdy pojazd.

Nowe 500 plus. Pieniądze dostaniesz TYLKO na te produkty!

Do zakupu identyfikatora mieszkańca uprawnione są wszystkie osoby zameldowane na terenie objętym SPP na pobyt stały lub tymczasowy, które płacą podatek dochodowy na rzecz miasta Poznania i posiadają tytuł prawny do użytkowanego samochodu.

Po zakup identyfikatora mieszkańca należy udać się do Biura Obsługi Klienta SPP przy ul. Pułaskiego 9. Biuro jest czynne w poniedziałki wgodz. 8.00-18.00,a w pozostałe dni robocze w godz. 8:00 – 16:00.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE