Sprawcy napadu na salon samochodowy zatrzymani przez policję

i

Autor: Wielkopolska Policja

Sprawcy napadu na salon samochodowy pod Poznaniem zatrzymani przez policję

2021-05-14 10:33

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu zatrzymali mężczyzn podejrzanych o napad. Sprawcy weszli do salonu samochodowego i posługując się przedmiotem przypominającym broń zrabowali sporą gotówkę. Sąd przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej Poznań - Grunwald i zastosował wobec nich 3-miesięczny, tymczasowy areszt.

Sprawa miała swój początek 28 kwietnia br. W środowe popołudnie, oficer dyżurny poznańskiej komendy otrzymał zgłoszenie o napadzie na salon samochodowy w Przeźmierowie pod Poznaniem. Słysząc to, dyżurny natychmiast skierował tam patrole policjantów. Na miejscu okazało się, że salon był jeszcze otwarty dla klientów, kiedy nagle do środka wbiegło dwóch zamaskowanych mężczyzn z przedmiotem przypominającym broń, żądając gotówki. Po chwili, kiedy zrabowali kilkadziesiąt tysięcy złotych, odjechali z miejsca przestępstwa.

Policjanci szybko ustalili, jakim pojazdem poruszali się bandyci i już dwie godziny po zdarzeniu odnaleźli porzucony samochód przy jednej z ulic w m. Baranowo. Wewnątrz Mitsubishi funkcjonariusze  zabezpieczyli odzież oraz kominiarki, które mogły należeć do złodziei. Po kilku dniach idąc tropem porzuconego auta, kryminalni ustalili osoby, które mogły mieć związek z tym przestępstwem. Pierwszego z podejrzanych 27-latka policjanci zatrzymali 7 maja br., a dwóch kolejnych, 27 i 41-latka 4 dni później. Dodatkowo w trakcie przeszukania, ich miejsc zamieszkania, policjanci odzyskali większą część skradzionej gotówki. Wskazania policjantów potwierdzili funkcjonariusze z Laboratorium Kryminalistycznego KWP w Poznaniu. To oni, wykorzystując nowoczesne techniki do analizy DNA na bieżąco weryfikowali typowania mundurowych, wykluczając z kręgu podejrzanych część osób, przewijających się w sprawie, potwierdzając tym samym sprawstwo zatrzymanych mężczyzn. 

EURO 2021 - tak brzmi oficjalny hymn, który zagrzeje piłkarzy do walki!

ednocześnie aktywna współpraca prokuratora nadzorującego sprawę z policjantami, przyczyniła się do zebrania dodatkowych materiałów potwierdzających przyjętą przez funkcjonariuszy pierwotną wersję śledczą.      

Jak się okazało mężczyźni wspólnie zaplanowali to przestępstwo. Dwóch z nich było znajomymi z lat szkolnych, a trzeci to aktualny pracownik serwisu, który w trakcie napadu był w pracy i przekazywał informacje o bieżącej sytuacji w salonie.  

Cała trójka usłyszała prokuratorskie zarzuty za dokonanie rozboju, za co grozi im od 2 do 12 lat więzienia. Ponadto 41-latek, który w trakcie przestępstwa był w pracy więc odpowie za składanie fałszywych zeznań, co zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8. Sąd przychylił się wniosku prokuratora Prokuratury Rejonowej Poznań - Grunwald i zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci 3-miesięcznego aresztu.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE