Spacer wraz z poczęstunkiem - poznaj magię Śródki!

2021-07-21 19:46
Spacer wraz z poczęstunkiem - poznaj magię Śródki!
Autor: Poznan.pl

Po przerwie wraca cykl przechadzek po rewitalizowanych obszarach Poznania. Poznaniacy i turyści tym razem będą mogli podziwiać Śródkę. Na uczestników czeka wiele atrakcji, a udział w przechadzkach jest bezpłatny.

Podczas tegorocznej edycji odbędą się dwie przechadzki po Śródce. Organizowane są one w ramach Gminnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Poznania. Odbywają się one pod hasłem: "Kino, kawiarnia i spacer...". To wydarzenie daje możliwość poznania historii i ciekawostek dotyczących Śródki, które opowiada licencjonowany przewodnik oprowadzający po poznańskiej dzielnicy. Wśród atrakcji jest również wystawa fotograficzna, prezentująca właśnie Śródkę. Także głodomory znajdą coś dla siebie! W ramach akcji można będzie skorzystać z poczęstunku przygotowanego przez lokalne punkty gastronomiczne.

Spacery po Śródce odbędą się w dwóch terminach, oba w niedziele. Pierwszy wystartuje 25 lipca o godzinie 10:00, zbiórka pod Młodzieżowym Ośrodkiem Sportu i Rekreacji przy ulicy Gdańskiej. Trasa poprowadzi przez obiekty profanum, czyli obiekty świeckie: Młodzieżowy Ośrodek Sportu i Rekreacji, ICHOT- Brama Poznania, Ostrów Tumski/park historii, Most Biskupa Jordana, uliczki Śródki/Instalacja Zielona Symfonia, Rynek Śródecki/ trasa chwaliszewska, plac przed muralem.

Drugi spacer odbędzie się 29 sierpnia, także o godzinie 10:00. Jego trasa, w przeciwieństwie do pierwszej przechadzki, poprowadzi przez obiekty powiązane z sacrum: Most Biskupa Jordana - tutaj odbędzie się zbiórka i start, Ostrów Tumski i Archidiecezja Poznańska (widziane z mostu), kościół św. Małgorzaty, budynek dawnej Kongregacji Filipinów, Rynek Śródecki, zespół poklasztorny Reformatów, kościół św. Kazimierza, skwer Sygrydy Storady.

Dodajmy, przechadzki organizowane są przez Stowarzyszenie Przyjaciół Śródki i Okolic Śródeja. Projekt finansowany jest z budżetu Miasta Poznania.

Gwara - Sprawdź, czy zrozumiesz, co do Ciebie mówią w innych regionach Polski

Pytanie 1 z 12
Jeżeli ktoś zaproponuje Ci na Warmii i Mazurach "anielskie ruchańce" to znaczy, że...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE