Seniorzy, nie dajcie się oszukać! Kolejni mieszkańcy stracili oszczędności

2023-01-19 12:33
Senior
Autor: KMP Poznań

Mundurowi podkreślają, że oszuści potrafią doskonale manipulować emocjami innych. Mogą podawać się za policjanta, hydraulika, pracownika gazowni, czy sprzedawcę oferującego odkażanie mieszkań z powodu COVID-19 - informuje policja.

Seniorzy, nie dajcie się oszukać! Tylko w styczniu na poznańskim Grunwaldzie dwoje mieszkańców straciło oszczędności swojego życia.

- Mieliśmy kolejne przypadki, w których do osób starszych dzwoniły osoby i w tym przypadku podawały się za policjantów. Tak prowadziły rozmowę z osobami starszymi, że te odniosły wrażenie, że rozmawiają faktycznie z prawdziwymi policjantami. Zostały przez nich poproszone o pomoc w policyjnej akcji

mówi nam Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji. I dodaje, że funkcjonariusze nigdy nie dzwonią do mieszkańców i nie proszą ich o pomoc w działaniach. Jeżeli słyszymy podobne prośby w słuchawce telefonu, to na 100 % mamy do czynienia z oszustami.

- Należy taką rozmowę bezwzględnie zakończyć i nie próbować zrobić niczego, o co zostaliśmy przez telefon poproszeni. Po zakończeniu takiej rozmowy również możemy zadzwonić pod numer alarmowy 112.

Policja apeluje również, żebyśmy ostrzegli naszych rodziców czy dziadków, w jaki sposób mają reagować na podobne telefony.

Jak dobrze znasz tabliczkę mnożenia?

Pytanie 1 z 27
2x8=?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE