Ukraina

i

Autor: Pixabay

Wydarzenie

Rusza kongres odbudowy Ukrainy. Do Poznania ma przyjechać prezydent.

2023-09-19 11:10

Podczas konferencji prelegenci przedyskutują możliwość inwestycji za naszą wschodnią granicą. Będzie to największe tego typu wydarzenie, mające na celu promocję inwestycji polskich firm, za naszą wschodnią granicą.

Kongres Common Future pomoże polskim i ukraińskim firmom

Kongres odbudowy Ukrainy od czwartku na terenie międzynarodowych targów poznańskich. Przedstawiciele polskich i ukraińskich firm wspólnie będą mogli przedyskutować interesujące ich kwestie i nawiązać współprace biznesowe. Głównymi tematami będą dyskusje o budownictwie, transporcie i ubezpieczeniach inwestycji realizowanych przez polskie firmy na Ukrainie.

- To również rozmowy z firmami ukraińskimi, o ich dzisiejszych potrzebach, z samorządami, o inwestycjach, które będą realizowane na Ukrainie. Liczę, że przez te dwa dni padną deklarację o polskich inwestycjach na Ukrainie - powiedział Tomasz Kobierski, prezes MTP.

W drugi dzień kongresu, prosto ze Stanów Zjednoczonych ma przylecieć prezydent Andrzej Duda.

- Kończąc swoją wizytę w Nowym Jorku, bezpośrednio po niej, przyjazd do Poznania planuje  Pan Prezydent Andrzej Duda. Także z dobrymi informacjami dla przedsiębiorców i dla biznesu -zapowiedziała Jadwiga Emilewicz pełnomocnik rządu do spraw polsko-ukraińskiej współpracy.

Mimo trwającej wojny na Ukrainie, na jej terenie działa ponad 600 polskich firm.​

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE