Restauracja na Sołaczu znów będzie działać. Będzie też hotel! MTP przejmują budynek

2021-02-13 10:00
MTP przejmują restaurację na Sołaczu
Autor: ZKZL Poznań

Sołacz to jedna z najatrakcyjniejszych okolic w Poznaniu. Bliskość natury oraz centrum miasta zarazem to ogromny atut. Już niedługo zabytkowy budynek w parku Sołackim odzyska życie. Obiekt wynajęły Międzynarodowe targi Poznańskie!

Niewątpliwie Sołacz to jedna z najpiękniejszych okolic w Poznaniu. Bliskość centrum i dobra komunikacja z resztą miasta ułatwia złapanie oddechu od zgiełku. Stałym elementem krajobrazu w parku Sołackim jest restauracja. Wkrótce zostanie ponownie otwarta!

Przejmie ją ta sama instytucja, od której wszystko się zaczęło. Budynek w, którym się mieści, został tam przeniesionym z Wystawy Wschodnioniemieckiej, która w 1911 roku odbywała się na terenie dzisiejszych Międzynarodowych Targów Poznańskich.

To właśnie MTP wynajęły budynek na Sołaczu. Będzie tam restauracja oraz butikowy hotel. Wybrano już nawet nazwę.

ESKA XD #015

Do Portu Sołacz "zawinąć" będą mogli wszyscy, którzy są zmęczeni zgiełkiem miasta, cenią sobie wyborną kuchnię, niebanalne wnętrza i ciekawą ofertę kulturalną.

Zachwala Elżbieta Roeske, wiceprezeska zarządu Grupy MTP.

W Porcie Sołacz będzie można zjeść dania kuchni europejskiej, z akcentem śródziemnomorskim, wypić kawę, ale też urządzić przyjęcie czy wesele. Jednak zanim to wszystko nastąpi, budynek trzeba wyremontować.

Zgodnie z planem MTP otworzą restaurację na jesień tego roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE