Sieć Dino

i

Autor: grupa Dino Polska

HANDEL

Rekordowe zyski polskiej sieci sklepów. Sami się nie spodziewali takich obrotów! Nowe Dino w Wielkopolsce [LISTA]

2023-09-04 15:11

Ponad 270 mln złotych - tyle zysku netto wypracowała grupa Dino Polska w pierwszym kwartale bieżącego roku. To o blisko 15 mln zł więcej niż spodziewali się eksperci i o prawie 80 mln zł więcej niż przed rokiem w analogicznym okresie! Całość tej kwoty ma zostać przeznaczona na otwieranie nowych marketów, także w większych miastach.

Rekordowe zyski grupy Dino Polska

Spółka ujawniła nowy raport kwartalny. Wynika z niego, że przychody grupy wyniosły ponad 5,5 mld zł, czyli wzrosły o 43,8 procent rok do roku. Takie przychody zaskoczyły analityków, którzy spodziewali się wyników o kilkadziesiąt milionów niższych. Rekordowy okazał się także zysk netto grupy Dino Polska. W pierwszym kwartale 2023 roku wypracowała ona 270,7 mln zł. I w tym przypadku wynik przebił oczekiwania ekspertów.

Sklepy Dino - nowe lokalizacje

W ciągu pierwszych trzech miesięcy 2023 r. spółka Dino Polska uruchomiła 54 nowe sklepy. Na koniec marca 2023 r. sieć Dino obejmowała 2210 sklepów. Ten wynik ma się znacząco poprawić do końca roku, ponieważ sieć planuje w tym czasie otworzyć jeszcze blisko 250 nowych marketów. Spółka chce na ten cel przeznaczyć całość osiągniętego zysku.

Dino planuje wejście do większych miast

Nowe markety Dino mają powstać w środkowej Polsce oraz w tych województwach, gdzie są już dobrze znane. Co istotne, sieć planuje wejść także do większych miast. Dino pochodzi z Wielkopolski i nowe sklepy otworzy w swoim regionie, ale także w województwach dolnośląskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim i opolskim.

Dino - gdzie nowe sklepy? Mamy listę

Według money.pl nowe sklepy Dino powstaną między innymi w:

 • dolnośląskie: Bielawa, Niechlów, Płóczki k/Lwówka Śląskiego, Rakowice Wielkie, Strzegom, Świeradów Zdrój;
 • kujawsko-pomorskie: Dobrzejewice, Koronowo, Lubień Kujawski;
 • lubuskie: Kunowice;
 • łódzkie: Bełchatów;
 • małopolskie: Krzeszowice;
 • opolskie: Kałków, Kędzierzyn-Koźle, Kujawy, Strzelczyki;
 • podkarpackie: Tuszyma, Nieżychowice, Ogorzeliny;
 • świętokrzyskie: Ciekoty;
 • warmińsko-mazurskie: Szczytno;
 • wielkopolskie: Chojno, Gostyń, Jarocin, Kalisz, Śrem, Włoszakowice;
 • zachodniopomorskie: Biesiekierz, Góralice, Gryfino, Kalisz Pomorski, Marianowo, Mirosławiec, Mostkowa, Rąbina

Praca w Dino. Ile zarabia kasjer?

Zatrudnienie w grupie Dino wzrosło w pierwszym kwartale roku do 38,1 tys. osób i było o 4,7 tys. wyższe niż rok wcześniej. Obecnie sieć wciąż prowadzi rekrutację na wiele stanowisk. Według portalu businessinsider.com.pl w zeszłym roku wydatki na wynagrodzenia w Dino osiągnęły 2,1 mld zł, średnia płaca netto zatrudnionego w 2022 roku wynosiła 3015 zł. U progu 2023 roku w Dino zarabiało się od 3400 zł do 4100 zł brutto. Wysokość wynagrodzenia zależy między innymi od miejscowości. Sieć po roku i po dwóch latach pracy zapewnia podwyżki dla swoich pracowników.

Quiz. Kultowe słodycze PRL-u. Jeżeli wychowywałeś się w tamtych czasach - rozwiążesz ten test w 3 minuty!

Pytanie 1 z 10
Słodkie kuleczki, najczęściej w polewie czekoladowej lub śmietankowej. Najbardziej znane to te, z piratem na opakowaniu. Co to takiego?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE