Poznański teatr ogranicza pracownikom papier toaletowy

i

Autor: Facebook/Polski Teatr Tańca - Polish Dance Theatre, pixabay.com/Alexas_Fotos

WYDARZENIA

Reglamentacja papieru toaletowego? Polski Teatr Tańca w Poznaniu wprowadził limity: jedna rolka na pracownika tygodniowo

2023-07-18 13:52

Dyrekcja Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu zauważyła w ostatnim czasie rekordowe zużycie papieru toaletowego. Walcząc z tym problemem, zdecydowała się na niecodzienne rozwiązanie. Wprowadzono limity. Każdemu pracownikowi tygodniowo przysługuje jedna rolka. A pierwsza przerwa możliwa dopiero po 6 godzinach pracy.

Kradzież papieru toaletowego w poznańskim teatrze. Dyrekcja wprowadziła przydział na pracownika

Grzegorz Janoszka z Partii Razem opublikował w mediach społecznościowych maila zaadresowanego do pracowników Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu. - W związku z nadmiernym i nieuzasadnionym zużyciem środków higienicznych (papier toaletowy) na wszystkich piętrach zostaje wprowadzony limit 1 rolki na 1 osobę na okres tygodnia - napisano w wiadomości, pod którą podpisał się koordynator ds. administracyjnych teatru.

Dyrektorka Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu Iwona Pasińska wyjaśnia, że tak radykalne kroki są efektem kradzieży papieru toaletowego, do których dochodziło w ostatnich dniach. Raz zdarzyło się, że w ciągu dwóch godzin z łazienek placówki zniknęło 26 rolek.

Pracownicy teatru, by otrzymać przysługującą im rolkę papieru, raz w tygodniu mieli zgłaszać się do pań sprzątających placówkę. Następnie papier byli zobowiązani trzymać w szafkach.

Przydział papieru w poznańskim teatrze. To nie jedyne rozwiązanie wprowadzone w placówce

Bezpośredni nadzór nad funkcjonowaniem teatru sprawuje samorząd województwa wielkopolskiego. Okazuje się, że tygodniowy przydział papieru to nie jest jedyne rozwiązanie, które wprowadzono w ostatnim czasie w teatrze. Do pracowników wysłano też informację, że pierwsza przerwa na posiłek przysługuje im po 6 godzinach od rozpoczęcia pracy. - Ma to sens: nie jesz - nie s**sz. Nie s**sz - zużywasz mniej papieru! Genialne. A najgorsze, że tego typu praktyka jest, z tego co mi wiadomo, legalna - skomentował Janoszka, który udostępnił w mediach społecznościowych screena z wiadomości mailowej.

- To są praktyki na granicy absurdu. W moim odczuciu pokazują one, że dyrekcja teatru chce pokazać władzę, pokazać pracownikom, kto tu rządzi. Jest to żenujące - powiedział nam dzisiaj Grzegorz Janoszka z Partii Razem. - Instytucja sama siebie ośmiesza w ten sposób. Dyrekcja na pewno nie życzyła sobie, by to wyszło na jaw, stało się na szczęście inaczej - dodał.

Przydział papieru toaletowego. Komentarz poznańskiego teatru

Poprosiliśmy o komentarz dyrekcję Polskiego Teatru Tańca w Poznaniu. Usłyszeliśmy, że niebawem pani dyrektor wyda oświadczenie. Komunikat pojawił się na stronie internetowej teatru. - Decyzja o reglamentacji papieru toaletowego zapadła 12 czerwca 2023 roku, a wprowadzona została 13 czerwca - podyktowana była wnioskiem wynikającym z analizy drastycznego zwiększenia zużycia papieru toaletowego w Teatrze. Po unormowaniu zużycia, to jest zejścia do zużycia papieru toaletowego do poziomu sprzed wprowadzenia ograniczeń, przydział przestał obowiązywać - napisano. - Z powodu ujawnienia służbowej wewnętrznej korespondencji jednego z pracowników Teatr przeżywa wzrost zainteresowania swoją działalnością - szkoda, że nie dotyczy ono zainteresowania międzynarodowymi sukcesami teatru. Gospodarne zarządzanie środkami publicznymi, w tym wydatkami na środki higieniczne, jest standardem wymagającym natychmiastowej reakcji w przypadku stwierdzenia ewidentnego marnotrawstwa - dodano.

Grażyna Szapołowska zagrała premierę teatralną „Wisławie-Grażyna” po zaledwie pięciu próbach!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE