Raków Częstochowa - Lech Poznań. To będzie hit 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Czy Kolejorz potwierdzi swoje mistrzowskie aspiracje?

i

Autor: Paweł Jaskółka/Super Express Raków Częstochowa - Lech Poznań. To będzie hit 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Czy Kolejorz potwierdzi swoje mistrzowskie aspiracje?

Sport

Raków Częstochowa - Lech Poznań. To będzie hit 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Czy Kolejorz potwierdzi swoje mistrzowskie aspiracje?

2024-03-01 14:50

Mecz Raków Częstochowa - Lech Poznań to hit 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy. To spotkanie może mieć wielki wpływ na końcowe rozstrzygnięcia w lidze. Gdzie oglądać mecz Raków - Lech? Sprawdź.

Raków Częstochowa - Lech Poznań. Hitowe starcie pod Jasną Górą

Lech Poznań bardzo dobrze rozpoczął ligowe zmagania w 2024 roku. Kolejorz wywalczył 7 punktów w trzech meczach i traci zaledwie dwa "oczka" do lidera. Po takim starcie wielu ekspertów uważa, że to właśnie poznaniacy są głównymi kandydatami do mistrzostwa Polski. Podobnie mówią wyliczenia statystyczne, które pokazują, ze podopieczni Mariusza Rumaka mają aż 31,5% na wywalczenie dziewiątego tytułu w swojej historii.

Drugi w tej analizie jest właśnie Raków Częstochowa, któremu daje się 23,8% szans na obronę tytułu mistrzowskiego. Tyle, że częstochowianie w pierwszych trzech kolejkach wywalczyli zaledwie cztery punkty i plasują się na szóstym miejscu w tabeli PKO BP Ekstraklasy.

Mistrzostwo Polski to już jedyne trofeum jakie mogą wywalczyć obie ekipy. We wtorek zarówno Raków, jak i Lech pożegnały się z Fortuna Pucharem Polski. Częstochowianie w ćwierćfinale ulegli Piastowi Gliwice (0:3), a poznaniacy przegrali z Pogonią (0:1).

Raków Częstochowa - Lech Poznań. Transmisja TV

Gdzie oglądać mecz Raków Częstochowa - Lech Poznań? Starcie 23. kolejki PKO BP Ekstraklasy zaplanowano na niedzielę (3 marca). Pierwszy gwizdek sędziego wybrzmi o godz. 17:30. Transmisję z meczu przeprowadzą Canal+ i TVP Sport.

Lech Poznań - Pogoń Szczecin. Zdjęcia kibiców na meczu Fortuna Pucharu Polski

Sonda
Jakim wynikiem zakończy się mecz Raków Częstochowa - Lech Poznań?
Kibice Lecha Poznań po zdobyciu mistrzostwa